28 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.947
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.896
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.542
Genel

Sudan gerekçeyle ihaleyi iptal ettiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir skandala daha imza atarak 23 Aralık’ta yaptığı Pişmaniyeciler Çarşısında bulunan büfenin ihalesini ihaleyi istedikleri kişiye veremedikleri için sudan bahanelerle iptal ettiler. İçinde işletmeci varken ihale yaptılar..

Sudan gerekçeyle ihaleyi iptal ettiler

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir skandala daha imza atarak 23 Aralık’ta yaptığı Pişmaniyeciler Çarşısında bulunan büfenin ihalesini ihaleyi istedikleri kişiye veremedikleri için sudan bahanelerle iptal ettiler.

İçinde işletmeci varken ihale yaptılar

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Halkevi Meydanında bulunan eski balık pazarının bulunduğu alana Pişmaniyeciler Çarşısı yaptı. İki adet pişmaniyeciler dükkanının bulunduğu alanda bir de büfe bulunuyordu. Pişmaniyeciler Çarşısındaki dükkanlar boş halde iken buradaki büfe ihale yapılmadan faaliyet göstermeye başladı. Ve Büyükşehir Belediyesi içinde işletmeci varken ve büfenin daha ruhsatı yokken faaliyetine izin verip üstüne birde ihaleye çıktı. Oysa ihalede dükkan boş olarak gözüküyordu.

3 kişi ihaleye katıldı

2 Bin 600.- TL aylık kira ile çıkılan büfe ihalesine 3 kişi katıldı. En son Sinan Kaya adındaki vatandaş aylık 12 Bin TL teklif verdi ve ihale sona erdi. İhalenin imzalanmasını bekleyen Sinan Kaya adındaki vatandaşa Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden ‘İhaleyi iptal ettik’ cevabı geldi. Gerekçe ise tam evlere şenlik.

Bu cevap karşısında şok olan Sinan Kaya, yaptığı açıklamada ‘Baştan itibaren bu ihaleye girmemem için psikolojik baskı yapıldı. Ben İzmit’te gıda işi yapan birisiyim. İhale günü belediye yetkililerini uyardım ve boş dükkan diyorsunuz ama içinde işletmeci var’ dedim.

Bana ‘Önemli değil’ dediler. ‘Şimdi de KDV dahil fiyatı yazdığım için ihaleyi iptal etmişler. Yazım hatası varmış. Burada inanılmaz bir oyun dönüyor. Benim çevreme başta bir siyasi partinin il başkanı olmak üzere pek çok kişi ihaleye girmemem için baskı yaptı. Şu anda bu büfenin ruhsatı yok. Tekel ürünleri satma ruhsatı yok ama buna rağmen çalışıyor. İnanılmaz bir oyun dönüyor’ dedi.

Şimdi buradan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkililerine soruyoruz: İhaleye çıktığınız büfenin içinde nasıl işletmeci var? Bu büfenin açılış ruhsatı var mı ve TEKEL ürünleri satmak için de ruhsatı bulunuyor mu?

İçinde işletmeci olan bir büfeyi nasıl ihaleye çıktınız?

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL