15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Genel

Sözde Şeyh Yakub Haşimi’yi tabutuyla gömmüşler

6 Kasım 2020 tarihinde 56 yaşında vefat eden ve kendisini tarikat şeyhi olarak tanıtan Yakub Haşimi’yi müritleri tarikatın bahçesine tabutuyla gömdüğü öğrenildi. Mezarlık yerine bahçeye Kartepe ilçesinin Acısu Beldesi’nde Esentepe Sokak’ta uzun zamandır..

Sözde Şeyh Yakub Haşimi’yi tabutuyla gömmüşler

6 Kasım 2020 tarihinde 56 yaşında vefat eden ve kendisini tarikat şeyhi olarak tanıtan Yakub Haşimi’yi müritleri tarikatın bahçesine tabutuyla gömdüğü öğrenildi.

Mezarlık yerine bahçeye

Kartepe ilçesinin Acısu Beldesi’nde Esentepe Sokak’ta uzun zamandır Gülzar-ı Hacegan İlim, İrfan Derneği adı altında faaliyet gösteren tarikatın şeyhi olan 56 yaşındaki Yakup  Haşimi 6 Kasım 2020 tarihinde vefat etti.

Şeyhin müritleri cenazeyi mezarlığa değil de tarikatın karşısında bulunan bahçeye gömdüler ve çevresini duvarlarla çevirerek burada bir türbe yapma hazırlığına giriştiler.

Resmi olarak Acısu Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’nda defnedildiği gözüken ve bu güne kadar hakkında başta CİMER olmak üzere pek çok yere şikayet edilen ve iddialar bulunan Yakub Haşimi’nin müritleri araya hatırlı kişileri koyarak Kartepe Belediyesi’nin cenazeyi kaldırmasını engellemeye çalışıyorlar. Şeyhin tarikatın bahçesine ise tabutla gömüldüğü öğrenildi.

Tarikatın müritlerinin Yakub Haşimi’yi neden tabutla gömdükleri bilinmiyor.

Çevrede oturan vatandaşlar ise hem Kartepe Belediyesi’ne hem de CİMER’e başvurarak Yakub Haşimi’nin mezarlığa taşınmasını istiyorlar.

SORUYORUZ

Erzurum merkezli olan tarikatın  Trabzon Of doğumlu sözde şeyhi Yakub Haşimi’nin türbesi neden Acısu’ya yapılmak isteniyor?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL