24 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 351.184
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.217
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 217
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.663
Spor

Sabaha kadar uyuyamadım!

Hastalığı nedeni ile izinli olan Hüseyin Üzülmez’in ardından Kocaelispor’daki tüm yetkiyi yeni genel kurula kadar teslim alan Başkanvekili Engin Koyun, Gümüşhanespor mağlubiyetinden ötürü büyük bir üzüntü duyduğunu belirtti. Koyun ayrıca..

Sabaha kadar uyuyamadım!
Hastalığı nedeni ile izinli olan Hüseyin Üzülmez’in ardından Kocaelispor’daki tüm yetkiyi yeni genel kurula kadar teslim alan Başkanvekili Engin Koyun, Gümüşhanespor mağlubiyetinden ötürü büyük bir üzüntü duyduğunu belirtti. Koyun ayrıca bir makalede “Gümüşhaneli olduğu için maçı sattı” şeklindeki söylemden ötürü de sabaha kadar uyuyamadığını belirtti.
KİMSE UMMUYORDU

Kocaelispor’u Gümüşhane’de takip eden gazetecilere açıklama yapan Kocaelispor Başkanvekili Engin Koyun, eleştiriye her daim açık olduğunu ancak kimi yazı ve ya yorumların hakaret ve onur zedeleyici olduğunu ifade etti. Koyun sözlerine 1-0 kaybedilen Gümüşhanespor maçı ile başladı ve şu şekilde konuştu: Son 5 maçımızı kazandık ve bunun morali ile Gümüşhane’ye geldik. Maç sonunda ise kimsenin ummadığı bir skorla sahadan ayrıldık.

BENİ YARALADI

Bu yenilginin savunulabilir bir tarafı yok. Ankara Demir maçındaki iştahlı ve mücadeleci oyundan eser yoktu. Rakip geriye çekilmiş ve gol atmamızı bekledi. Olmadı, başaramadık. Kesinlikle bize yakışmadı. Bu maçın ardından Kocaeli şehrinde değerli bir gazetecinin yorumu beni daha da yaraladı. Memleketim Gümüşhane olduğu için bu maçın tarafımdan satıldığını öne sürdü.

BENİM İÇİN EN ÖNEMLİ MAÇTI

Yenilginin üzüntüsü ile şaşkınlık, kızgınlık ve üzüntü duyarken bu yazı beni daha da üzdü. Maç öncesi teknik kadromuza ve futbolcularımıza –Hocalarım, arkadaşlar… Bu maç benim için çok önemli. Burası benim memleketim. Bu maçı özellikle kazanmanızı istiyorum. Bunu başaracağınıza inanıyorum. Allah yardımcınız olsun- dedim. Ne yazık ki bunu başaramadık.

BU KULÜBÜ ŞAMPİYON YAPACAĞIZ

Gümüşhane’nin Kov Köyü’nden ayrılalı çok uzun yıllar oldu. Kendi memleketime bir çivim bile yok. Kocaeli’de kazandım, Kocaeli’de Engin Koyun oldum. Benim bu şehre vefa borcum var. Sürekli “Kocaeli için bir şeyler yapmalıyım” diye dertleniyorum. Bugün Allah beni Kocaelispor ile buluşturdu. İdeallerimden vazgeçmedim, vazgeçmem de. Bu kulübü şampiyon yapmak için elimizden ne geliyorsa yapacağım.

 FUTBOLUMUZU GELİŞTİRMELİYİZ

400-500 çalışanım var. Bu şehirdeki istihdamı ne kadar artırabilirsem, ne kadar çok haneye ekmek kazandırabilirsem o kadar mutlu oluyorum. Takım kazanınca şirketlerden borç para buluyor, dağıtıyorum. Allah bize, bu büyük camia ile şampiyonluk nasip ederse daha da mutlu ve gururlu olacağım. Tamam… Futbolumuzu geliştirmeliyiz. Ben de eski Milli futbolcuyum. Her şeyin farkındayım. Eleştiri her zaman olmalı. Bizlere de birileri eksiklerimizi söylemeli. Ancak ithamlar, onuru kırıcı yorum ya da yazılar olmamalı.

O DA ALDANDI

Bu yazıyı yazan gazetecimiz Kocaeli’nin takdir ettiği, bu şehrin iyi kalemlerinden. Demek ki o da aldandı ve böyle talihsiz konuyu gündeme getirdi. İnanın kişilik haklarından ötürü bu tür yazılar ve yorumlar davalık olur. Ben bu işlere girmeyi sevmiyorum. Sadece şunu istiyor ve bekliyorum. Bir birimize sıkı sıkıya bağlanalım. Tek yumruk olmayı başarırsak sonunda da sevinen taraf oluruz.

HEM ÜST HEM DE ALT YAPI

İyi transferler yapacağız, Kocaelispor’a sabit gelir getirici sosyal tesis ve antrenman tesisi ile ilgili de çok güzel projelerimiz var. Kocaelispor hem üst hem de alt yapı olarak yükselmeli, güçlenmeli. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sn. Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın hamiliğinde Kocaelispor’u Süper Lig’de şehrimizin insanı ile buluşturmak için mücadelemizi sonuna vermeye devam edeceğiz.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL