28 Kasım 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Genel

O başkan kızını da işe sokmuş

İktidar partisinde yönetici olmak her zaman avantaj sağlamıştır. Bu güne kadar yönetimlerde yer alanlar, yakınlarını işe yerleştirme, çeşitli şekillerde belediye ve kamuya iş yapma olanaklarından faydalandılar. Ülkenin pandemi dönemini yaşadığı bir sırada,..

O başkan kızını da işe sokmuş

İktidar partisinde yönetici olmak her zaman avantaj sağlamıştır. Bu güne kadar yönetimlerde yer alanlar, yakınlarını işe yerleştirme, çeşitli şekillerde belediye ve kamuya iş yapma olanaklarından faydalandılar.

Ülkenin pandemi dönemini yaşadığı bir sırada, üniversite bitiren pırıl pırıl gençler işsiz beklerken ve bunların bazılarının umut kapısı olarak yine iktidar partisinin il ve ilçe merkezlerini gördükleri zamanda yöneticilerin yine seçimlerini kendi aileleri için yapmaları tepki çekiyor.

Bu konuda iki hafta önce verilen bilgide AKP Körfez İlçe Başkanı Ramazan Tuna’nın oğlunu Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nde işe soktuğu söylenmişti.

Bu haber sonrasında ihbarlar bitmedi, yapılan yorumlar ve gelen diğer bilgilerdeki iddiaya göre, ilçe başkanının, kendisinden iş talebinde bulunan onlarca genci bir yana bırakıp, Komek’te öğretici olan kızını da Hereke Milli Saraylar İdare Başkanlığı bünyesinde yaklaşık bir yıl önce işe başlatmış. Yöneticilerin önce kendi çevreleri için imkanları kullanmaları nedeniyle de iş konusunda partiyi umut görenlerin azalmaya başladığı belirtiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tüm uyarılarına rağmen bu “bencilik” nereye kadar sürecek? AKP’nin kan kaybetmesinin en büyük sebeplerinden birisi de onca insanın hakkına girmek değil mi? Vatandaş bunu görmüyor mu? İlk defa oy kullanacak işsiz onca gençten ne diyerek oy talebinde bulunacaklar?

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL