27 Temmuz 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 16.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.585
Kültür-Sanat

Mert Erez’in yeni kitabı: Hep Sociedad Yüzünden

Öykücü, sinemacı ve spor yazarı olan Mert Erez’in ikinci kitabı, Hep Sociedad Yüzünden Holden Kitap’tan çıktı.. Erez bu kitabında futbol ile değişen hayatları anlatıyor. Gerçek hikayelerden oluşan metinler, bir öykü gibi kurgulanmış,..

Mert Erez’in yeni kitabı: Hep Sociedad Yüzünden

Öykücü, sinemacı ve spor yazarı olan Mert Erez’in ikinci kitabı, Hep Sociedad Yüzünden Holden Kitap’tan çıktı.. Erez bu kitabında futbol ile değişen hayatları anlatıyor. Gerçek hikayelerden oluşan metinler, bir öykü gibi kurgulanmış, edebi spor yazıları.

“Real Sociedad o sezon şampiyonluğu, biz de o günleri kaybettik. Balkonlar içeri alındı, televizyonlar büyüdü, babalar öldü, Real Sociedad dağıldı. Geriye ise hatırlayamadığım kısımlarını hatırlamak istediğim gibi anlattığım hikâyeler kaldı ve o günlere dair güzel olan ne varsa bir kısmı Real Sociedad sayesinde yaşandı.”

Futbol sadece futbol değil, çok daha fazlası ve çok daha azı. Azlığında şov dünyası gizli, bu dünyanın bir parçası olmak isteyenler futbolcu rolü yaparak yirmi yıl boyunca yedek kulübesinde oturmayı başarabilir. Fazlası insanlık dramlarıyla dolu, mesela açlıktan kurtulmak isteyen Afrikalı bir adam yine futbolcu rolü yaparak ünlü teknik direktörleri kandırabilir, kendini bir anda Premier Lig maçının orta yerinde oyuna girerken bulabilir. Dünyanın sihrini futbol yoluyla ortaya çıkaran hikâyeleri kaleme alan Mert Erez sadece spor tutkunlarına değil, edebi metinlerden hoşlanan okurlara da sesleniyor. Hep Sociedad Yüzünden, futbolun sadece 90 dakikadan değil, uç uca eklenen yaşamlardan da ibaret olduğunu anlatıyor bize.

Kitapyurdu üzerinden satın almak için tıklayınız

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL