15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Dünya

Kemiklerini evde saklıyordu

Japonya’da Twitter üzerinden intihara meyilli kadınları evine çağırıp acımasızca öldüren ‘Twitter katili’, 2017’de evinde bulunan kemikler sonucu yakayı ele verdi. İdam cezasına çarptırılan katil ifadesinde, “Şu an pişmanım, ancak tutuklanmasaydım..

Kemiklerini evde saklıyordu

Japonya’da Twitter üzerinden intihara meyilli kadınları evine çağırıp acımasızca öldüren ‘Twitter katili’, 2017’de evinde bulunan kemikler sonucu yakayı ele verdi. İdam cezasına çarptırılan katil ifadesinde, “Şu an pişmanım, ancak tutuklanmasaydım hiçbir şeyden pişman olmazdım” dedi.

‘Twitter katili’ lakaplı Takahiro Shiraishi, sosyal ağ üzerinden iletişime geçtiği 9 kişiyi öldürdü. 2017 yılında katilin apartman dairesinde ceset parçaları bulununca, Shiraishi tutuklandı.

9 İNSAN KAFATASI BULUNDU

Japonya polisi Shiraishi’nin 13.5 metrekarelik küçük dairesinde soğuk kutularda saklanan dokuz insan kafası ve 240 kemik bulundu.

Kendisine yöneltilen suçlamaları kabul eden Shiraishi’nin öldürdüğü kişilerin neredeyse tamamı genç kadınlardı. İntihara meyilli kadınları evine çekmek için Twitter’ı kullanan 30 yaşındaki Shiraishi, iki farklı hesap kullandı.

İNTİHARA MEYİLLİ KADINLARI ÖLDÜRDÜ

Hesapların birinde kendisini intihara meyilli kadınlara ölmelerinde yardımcı olabilecek bir ‘intihar gurusu’ olarak tanıtan Shiraishi, diğer hesabında ise kendini karşılıklı intihar anlaşmasına girebileceği kimsesiz birisi olarak tanıttı.

“KIZ ÇOCUKLARI DA VARDI”

Evine çağırdığı kadınlara cinsel saldırıda da bulunan Shiraishi, söz konusu cinayetleri Ağustos 2017’den Ekim 2017’ye kadarki süreçte işledi. Öldürülen insanlar 15-26 yaş kız çocukları ve kadınlardan oluşuyordu.

BİR ERKEK DE ÖLDÜRDÜ

Öldürülen tek erkek ise ortadan kaybolan kadınlardan birinin tanıdığıydı ve Shiraishi onu da kendisinden şüphelenince öldürdü.

KADINLAR RIZA GÖSTERDİ

Shiraishi’nin avukatları kadınların öldürülmeleri için rıza gösterdiğini ve bu sebeple de sanığın suçlamalarının azaltılması gerektiğini savunmuşlardı.

Ancak Shiraishi, avukatlarının bu savunmalarına da itiraz ederek kişileri rızaları olmaksızın öldürdüğünü söyledi.

SOĞUK KUTULARDA SAKLAMIŞ

Savunmasında cinayetleri anlatan Shiraishi, cesetleri parçalara ayırarak etleri çöpe attığını, ancak kemikleri dikkat çekmemesi için soğuk kutularda sakladığını ifade etti.

Japon medyası, Shiraishi’nin ölüm cezasını memnuniyetle kabul edeceğine dair görüş verdiğini yazdı.

“SADECE YAKALANDIĞIM İÇİN ÜZGÜNÜM”

Son duruşmada çokça zaman geçirdiği kişileri öldürdüğü için üzgün olduğunu belirten Shiraishi bu kişilerin ailelerinden de özür diledi. Shiraishi, diğer kişiler için ise pişman olmadığını belirterek, “Sadece yakalandığım ve başarısız olduğum için üzgünüm. Tutuklanmasaydım, hiçbir şeyden pişman olmayacaktım” dedi.

Başyargıç Naokuni Yano, salı günü verdiği kararda “Kurbanların hiçbirinin öldürülmeyi kabul etmediğini” belirtti. Yano, sanığı tüm suçlamalarda sorumlu buldu ve ölüm cezasına çarptırdı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL