25 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Genel

Hayvanseverler Hürriyet’e seslendi

Kocaeli’deki bir çok hayvansever Yahyakaptan’da öldürülen köpeklerle ilgili İzmit Belediyesi binası önüne gelerek Fatma Kaplan Hürriyet’e seslendi. İzmit Yahyakaptan Mahallesinde 11 Aralık günü İzmit Belediyesi Veteriner Müdürlüğü tarafından öldürülen ve şu..

Hayvanseverler Hürriyet’e seslendi

Kocaeli’deki bir çok hayvansever Yahyakaptan’da öldürülen köpeklerle ilgili İzmit Belediyesi binası önüne gelerek Fatma Kaplan Hürriyet’e seslendi.

İzmit Yahyakaptan Mahallesinde 11 Aralık günü İzmit Belediyesi Veteriner Müdürlüğü tarafından öldürülen ve şu ana kadar kayıp olan 50 köpek adına, hayvan dernekleri İzmit Belediyesi önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in geçtiğimiz gün gerçekleştirdiği basın toplantısında ‘linç etmek yerine masaya oturalım’ söylemi üzerine hayvan dernekleri temsilcileri Hürriyet’i konuşmak için yanlarına çağırdılar. Hürriyet ise Kaymakamlık toplantısında olduğundan görüşemeye gelemedi. Bütün hayvansever adına Kocaelider,Golvist ve Kocaeli Can Dostları Derneği açıklamaya katıldı. KOHEYDER Başkanı Gonca Çelik Ketenağ’ın ise mazeretinden dolayı açıklamaya katılamadı.

KOCAELİMİZE YAKIŞMAYAN OLAY

Açıklamayı okuyan Selma Pilatin Tek şu ifadelere yer verdi: “Geçtiğimiz Cuma günü şehrimizde Kocaelimize hiç yakışmayan bir olay yaşanmıştır. Hiçbir suçu olmayan tek derdi insanları sevmek olan masum 3 tane hayvanımız, devletin kendisine maaş, halkın yetki verdiği eli kanlı katiller tarafından katledilmiştir. Ne yazık ki bu katiller ve azmettiricileri İzmit Belediyesi çalışanıdır. Bugün öğrendiğimiz kadarıyla bu 3 can, günlerdir yerlerinden edilen, katledilen diğer arkadaşlarının sesi olmuştur ve kim bilir günlerce sürecek olan katliamın önüne geçmek için canlarından olmuşlardır. Olaydan sonraki süreçte anlaşılmıştır ki Yahyakaptan’da yapılan bu eylem aslında İzmit Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün günlerdir yaptığı çalışmanın gözler önüne serildiği andır”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL