28 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.947
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.896
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.542
Genel

Fatma Kaplan’a skandal soruşturma

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında şok bir gerekçeyle inceleme ve soruşturma başlatıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından müfettiş gönderildi. Gerekçe çöplerin toplanmaması 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazanan muhalefet..

Fatma Kaplan’a skandal soruşturma

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında şok bir gerekçeyle inceleme ve soruşturma başlatıldı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından müfettiş gönderildi.

Gerekçe çöplerin toplanmaması

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde belediye başkanlığını kazanan muhalefet belediye başkanlarına yapılan baskılara bir örnek İzmit’te yaşandı. 30 Haziran 2020 tarihinde İzmit Cumhuriyet Mahallesi Sahil Sokak’ta oturan Mehmet Günaydın adındaki bir vatandaş sokağındaki konteynerlerin zamanında boşaltılmadığını, gerekli temizliklerinin ve dezenfektasyon işlemlerinin yapılmadığını öne sürerek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile Temizlik İşleri Müdürü hakkında ‘Görevi kötüye kullanmaktan’ soruşturma açılmasını talep ederek suç duyurusunda bulundu.

Vatandaşın bu talebini Kocaeli Valiliği ve Cumhuriyet Savcılığı yerinde görerek İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet hakkında inceleme ve soruşturma başlattı.

Şimdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden görevlendirilen bir müfettiş olayla ilgili İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ve temizlik işleri müdürü hakkında inceleme yapacak.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sert tepki gösterdi:

“Bugüne kadar tespit ettiğimiz usulsüzlüklerle ilgili 2 kez üst üste bakanlıktan müfettiş istedik. Her ikisi de reddedildi ve müfettiş gönderilmedi. Ancak hakkımda anında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nden müfettiş gönderildi.”

Neden mi?

Çöp konteynerlerinin düzenli toplanmaması ve dezenfektasyonlarının yapılmaması iddiasıyla verilen dilekçe savcılık tarafından bakanlığa gönderiliyor, bakanlık da anında müfettiş görevlendiriyor. Üstüne üstlük ‘Görevi kötüye kullanmaktan’. Demek ki çöp şikayeti yolsuzluklardan daha önemli. Halbuki yolsuzluk daha kötü kokar.’ diyerek olayı kınadı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL