27 Temmuz 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 224.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 16.809
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 63
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.585
Dünya

Ermeni askerler ormanlık alana sığınmış

Ermeni vekil Naira Zohrabyan, Dağlık Karabağ Savaşı’ndan sağ kurtulan ve savaştan kaçan bazı Ermeni askerler Hadrut’da ormanlık alana saklandıklarını ve kurtarılmayı beklediklerini söyledi. Ermeni askerlerinin bu durumu Ermeni basınında da..

Ermeni askerler ormanlık alana sığınmış

Ermeni vekil Naira Zohrabyan, Dağlık Karabağ Savaşı’ndan sağ kurtulan ve savaştan kaçan bazı Ermeni askerler Hadrut’da ormanlık alana saklandıklarını ve kurtarılmayı beklediklerini söyledi. Ermeni askerlerinin bu durumu Ermeni basınında da gündem oldu.

Dağlık Karabağ’da hezimete uğrayan Ermenistan ordusu, Rusya’nın öncülüğünde imzalanan ateşkes anlaşması sonrası kritik bölgelerden bir bir çekildi. Yaklaşık 44 gün boyunca süren Dağlık Karabağ Savaşı’nda bazı askerlerin cepheden kaçtığı haberleri uluslararası basında sık sık yer alıyordu.

Müreffeh Ermenistan partili milletvekili Naira Zograbyan’ın sosyal medya hesabından yaptığı son açıklama, hem bu haberleri doğruladı hem de Ermeni askerlerinin içler acısı halini gözler önüne serdi.

ORMANLIK ALANA SAKLANMIŞLAR

Zohrabyan, yaptığı açıklamada, “Savaştan sağ kurtulan ve savaştan kaçan bazı Ermeni askerler Hadrut’da ormanlık alanda saklandıklarını haber verdiler. Şimdi kurtarılmayı bekliyorlar” ifadelerini kullandı.

ERMENİ BASININDA GÜNDEM OLDU

Öte yandan, kayıp Ermeni askerlerden biri olan David Adumyan’ın ailesine haber vererek saklandığı köyü bildirmesi Ermeni basınında gündem oldu.

Savaştan kaçan Ermeni askerler ormanlık alana sığınmış

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL