15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Genel

Erdoğan’dan SEKA açıklaması!

Erdoğan’dan SEKA açıklaması! “Personeli belediyeye aktardık” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz SEKA’da adımı attık. Şu anda SEKA diye bir şey kaldı mı? Kalmadı. SEKA’nın personelini biz o zaman Kocaeli Belediyesine aktardık ve SEKA’nın yerini de hem müze hem..

Erdoğan’dan SEKA açıklaması!

Erdoğan’dan SEKA açıklaması! “Personeli belediyeye aktardık”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Biz SEKA’da adımı attık. Şu anda SEKA diye bir şey kaldı mı? Kalmadı. SEKA’nın personelini biz o zaman Kocaeli Belediyesine aktardık ve SEKA’nın yerini de hem müze hem de millet bahçesi haline getirdik” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilişinin 86. yıl dönümü programına katıldı. AKP Genel Merkezi’nde düzenlenen programda konuşma yapan Erdoğan, AK Parti’nin Türkiye’de kadınların hem sayıca en çok hem de en aktif yer aldıkları parti olduğunu söyledi. Hiçbir partinin böyle bir özelliğinin olmadığını kaydeden Erdoğan, “Kadın kollarımızın şu anda geldiği mevcut üye sayısı 5 milyon 200 bini bulmuştur. Kadınıyla, erkeğiyle diğerlerinde böyle bir durum söz konusu değil. Bu sayı diğer siyasi partilerin toplam üye sayılarının bile üzerindedir. Hükümetlerimiz döneminde kadınlarımızın sadece siyasette değil, hayatın her alanında hak ettikleri seviyeye gelebilmeleri için büyük gayret gösterdik. Hem hukuki ve idari düzenlemelerle, hem yanlış uygulamaları düzelterek kadınlarımızın yanında yer aldık. Bu çerçevede attığımız adımları tek tek saymaya kalksak saatler yetmez. Kadını öncelikle eğitim ve iş hayatı başta olmak üzere her alanda birey olarak, onunla birlikte anne, eş, evlat sıfatlarıyla desteklemeye devam ediyoruz. Bilhassa kadına yönelik şiddetin önlenmesi hususunda hassasiyet gösteriyoruz. Her ne sebeple olursa olsun, mağdur konumunda bulunan kadınları devletin koruma şemsiyesi altına alıyoruz. Bizim için insan eşrefi Bizim için insan eşrefi mahlukattır ve kadında insanın yarısıdır” ifadelerini kullandı.

 

“BİZ SEKA’DA ADIMI ATTIK”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısındaki tank palet fabrikasıyla ilgili sözlerine ilişkin ise şunları söyledi:
“Bunun kadar, bunlar kadar yalanı rahat söyleyebilen bir siyasetçi ben tanımadım. Akşam yalan sabah yalan. Bi doğru konuş, dürüst konuş. Kaç kez şu Sakarya’daki palet fabrikası ile ilgili her şeyi vesikalarıyla ortaya koyduğumuz halde hala bunu konuşuyor. Ya buradan sana ekmek çıkmaz, boşuna konuşma. Zira burada tamamıyla her yönüyle zarar eden bir tank palet fabrikası varken, şimdi buraya BMC ile ortak faaliyette olan Katar’ın kalkıp da burada yaptığı yatırım ve cepten herhangi bir şey çıkmadı, buraya yaptığı yatırımla buranın hem renove edilmesi hem restore edilmesi, makinelerin A’dan Z’ye yenilenmesi ile bu yenilenme sürecinde bu fabrika evet kendimize ait tanklarımızın bakım onarımından tutun yeni atılacak adımlarda da çok ciddi bir yatırım olarak ortaya çıkmıştır ve böylede yoluna devam edecektir. Siz buna benzer işleri SEKA’da da yaptınız. Ne oldu? Biz SEKA’da adımı attık. Şu anda SEKA diye bir şey kaldı mı? Kalmadı. SEKA’nın personelini biz o zaman Kocaeli Belediyesine aktardık ve SEKA’nın yerini de hem müze hem de millet bahçesi haline getirdik. Ama bunlar da böyle bir zevkte yoktur. Millet bahçesi nedir, yeşil alanlar nedir, müzeler nedir. Bak bay Kemal biz şimdi bu akşam ta 20 yıl önce başlanmış olan bir opera binasının açılışını yapıyoruz. Ve şimdi buradan sürekli olarak yıl boyunca inşallah bu akşam ki program sürekli yayınlanacak ve Türkiye’de bizim böyle bir opera binamız olmadı. Malum bir de bizim külliyedeki yerimiz var. Şimdi hemen arkasından da İstanbul eski Atatürk Kültür Merkezi çok farklı bir mimari ile orası da inşallah bitiyor ve bütün bunları biz yapıyoruz. Ama bizim icraatımızın ulaştığı yere sizin hayalleriniz bile ulaşamaz. Partisine oy vermeyen herkesi ihanetle suçlarken ülkesini sürekli yabancılara şikayet eden onlardan aldığı sufle ile kendi devletine saldıran bir zihniyetten başka ne beklenebilir. Aslında kendisini bir sebepten dolayı ağzından çıkanlardan ötürü maruz göreceğiz. Ama oturduğu koltuk ve sahip olduğu sıfat maalesef buna mani oluyor.”

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL