12 Nisan 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 301.068
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 54.562
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 243
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 41.218
Dünya

Daha oturamadan koltuğundan oldu!

Tanzanya’da Maden Bakanı Yardımcılığı görevine getirilecek olan milletvekili Francis Ndulane, okuması gereken yemin metnini okumayı başaramadı. Bir süre sonra Ndulane’yi yerine gönderen devlet başkanı “Bu makamı yemin metnini düzgün okuyabilecek..

Tanzanya’da Maden Bakanı Yardımcılığı görevine getirilecek olan milletvekili Francis Ndulane, okuması gereken yemin metnini okumayı başaramadı. Bir süre sonra Ndulane’yi yerine gönderen devlet başkanı “Bu makamı yemin metnini düzgün okuyabilecek birine vereceğim” diyerek görevden aldı.

Yeni açıklanan kabine üyeleri başkent Dodoma’da gerçekleşen törende yemin ediyordu. Maden Bakanı Yardımcılığı görevine getirilen Kilwa Milletvekili Francis Ndulane de onlardan biriydi.

DEFALARCA DENEDİ

Ndulane sahneye çıktı, yemin metnini okumaya çalıştı. Ancak defalarca çabalasa da başaramadı. Bunun üzerine Devlet Başkanı Magufuli, Ndulane’den yerine oturmasını istedi.

“BU MAKAMI DÜZGÜN YEMİN METNİNİ OKUYAN BİRİNE VERECEĞİM”

Tören sonrası açıklama yapan Devlet Başkanı, tüm adayların özgeçmişlerine önceden bakıldığını söyledi. Yaşananlardan sonra Ndulane’nin değiştirileceğini belirterek “Bu makamı düzgün bir şekilde yemin edebilecek birine vereceğim” dedi.

Yemin metnini okuyamayan Tanzanyalı bakan yardımcısı, henüz oturamadığı koltuğundan oldu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL