15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Dünya

Clinton ailesinden teröristlere dizi

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton’ın prodüksiyon şirketinin, Suriye’nin Kobani şehrindeki YPG/PKK’lı kadın teröristleri anlatan “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” adlı kitabın televizyon dizisi..

Clinton ailesinden teröristlere dizi

Eski ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton ile kızı Chelsea Clinton’ın prodüksiyon şirketinin, Suriye’nin Kobani şehrindeki YPG/PKK’lı kadın teröristleri anlatan “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” adlı kitabın televizyon dizisi haklarını satın aldığı bildirildi.

Clintonların ortağı olduğu HiddenLight prodüksiyon şirketinin, yazar Gayle Tzemach Lemon’ın terör örgütü DEAŞ’a karşı Suriye’nin kuzeyinde YPG/PKK saflarında “savaşan” kadınları anlatan “Kobani’nin Kızları: İsyan, Cesaret ve Adaletin Hikayesi” kitabının TV program haklarını aldığı kaydedildi.

“DÜNYANIN HER YERİNE SUNMAKTAN DAHA HEYECAN VERİCİ BİR ŞEY OLAMAZ”

Hollywood Reporter adlı haber sitesindeki habere göre, Clinton, söz konusu yapımın kendi şirketlerinin amacına uygun olduğunu ifade ederek “Kobani’nin Kızları hikayesini dünyanın her yerinden izleyicilere sunmaktan daha heyecan verici bir şey olamaz.” değerlendirmesini yaptı.

2020’DE KURULDU

Clinton ve kızı Chelsea, insan hikayelerine odaklanan içerikte film, TV ve dijital platformlar için belgesel ve drama yapımlar oluşturmak amacıyla diğer bir ortak dahil Aralık 2020’de HiddenLight Prodüksiyon şirketini kurmuşlardı.

Batı medyası, Ekim 2014-Ocak 2015 arasında Suriye’nin kuzeyinde bulunan Kobani şehrini kuşatan DEAŞ terör örgütüne karşı, terör örgütü YPG/PKK saflarında “savaşan” kadın teröristlerin hikayelerine sayfalarında ve ekranlarında geniş yer ayırmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL