28 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.661
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.892
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 239
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.336
Siyaset

CHPli başkan Büyükakın’a yüklendi

CHP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bekir Enes Arslan’ın, CHP’lilere; “Nasıl tramvaya bindirdiysek Kartepe’de teleferiğe de bindireceğiz” sözlerine..

CHPli başkan Büyükakın’a yüklendi

CHP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin’den Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ve İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bekir Enes Arslan’ın, CHP’lilere; “Nasıl tramvaya bindirdiysek Kartepe’de teleferiğe de bindireceğiz” sözlerine sert cevap geldi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın 13 Aralık 2020’de “Ne dersiniz, yapalım mı buraya teleferik” twitine, CHP Kocaeli Gençlik Kolları cevap vererek; “Hayaller teleferik, hayatlar çayır çimen… “ demişti. Bunun üzerine de “Büyük Dönüşüm Kocaeli” toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “Nasıl tramvaya bindirdiysek Kartepe’de teleferiğe de bindireceğiz” açıklamasını yaparken, AKP Kartepe İlçe Gençlik Kolları Başkanı Bekir Enes Arslan’dan da benzer bir açıklama geldi. Açıklamalar karşısında sessiz kalmayan CHP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Kadir Keskin de verdiği örneklerle her iki başkanı da eleştirerek yüklendi.

“KEŞKE HAKLI OLSAYDINIZ!”

Başkan Keskin açıklamasında; “Geçtiğimiz gün CHP Kartepe Gençlik Kolları olarak temeli yıllar önce atılmış, ama ineklerin ve keçilerin otlama alanına dönüşmüş olan teleferik projesi için bir açıklama gerçekleştirmiştik. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ve AK Parti Kartepe Gençlik Kolları Başkanı da dün bu konuyla ilgili açıklamalarda bulunmuşlar. Ancak ifade etmek isterim ki, tıpkı 2 yıl önce attıkları teleferik temeli gibi boş ve anlamsız olmuş bu konuşmalar. 2020 Ocak Ayında bitecek diyerek temelini attıkları proje için, “yapalım mı, edelim mi?” gibi belirsiz sorular soran Sayın Başkan proje için bir tarih bile verememişken daha laf kalabalığı yaparak haklı olmaya çalışmış sadece hepsi bu. Keşke haklı olsaydınız, keşke yapsaydınız bitirseydiniz de biz de kıymetli vekilimiz TBMM Başkan vekili Haydar Akar gibi emekleri takdir edecek büyüklüğü gösterebilseydik size karşı” dedi.

“POLEMİĞİ BIRAK SAYIN BAŞKAN TARİH VER!”

“Tramvaya karşı çıkıyor” izlenimi uyandırıp da daha sonrasında da; “Tramvaya bindirdik” zihniyetiyle yaklaşanlar görüyoruz ki bugün de sanki bu projenin yapımına bizler engel olmuşuz, istemiyormuşuz gibi bir yaklaşım içerisinde açıklama yapıyorlar. Algı operasyonuyla 50 yıllık hayallerimizle oynuyorlar. Vay efendim, “Tramvaya nasıl bindirdik teleferiğe de öyle bindireceğiz” diyorlar. Kıymetli Başkanlarımız oturdukları makamın farkında değiller sanıyoruz ki. Oturduğunuz makam millete, vatandaşa hizmet makamıdır. Parti gözetmeksizin her vatandaşa eşit ve adil hizmet o makamın gerekliliğidir. Babanızın parasıyla mı yapıyorsunuz ki “Tramvaya nasıl bindirdik teleferiğe de öyle bindireceğiz” diyorsunuz? Ödediğimiz vergilerle yapılan her icraat bizimdir. Kullanırken de kimseden icazet almamıza gerek yoktur bu böyle biline.  Ayrıca bizimle polemiğe girmeyi bırakın da icraat yapın icraat. Ne zaman bitecek bu teleferik çıkın onu açıklayın. Seçim zamanı gelince alelacele törenler düzenleyerek attığınız temelin yanına gelerek “Bu temel şu tarihte bitecek” deyin de görelim” dedi.

“NEREDE BU PROJELER”

“Göreve yeni gelen AKP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı Bekir Enes Arslan arkadaşımıza öncelikle yeni görevinin hayırlı olmasını diliyoruz. Ve sonrasında da üzerimize düşeni yapıp gözden kaçırdığı birkaç noktayı hatırlatmak istiyoruz” diyen Keskin açıklamasında; “Öncelikle partinin Kartepe’de ki 2019 seçim beyannamesini aç incele Sayın Başkan. Belli ki hiç açmamış, okumamışsın! Hani şu Kartepe Belediye Başkanlığını kazanmak için kuşe kâğıtlı kitapçıklarla vatandaşa sunduğunuz projeleriniz var ya, bunların kaç tanesi yapılmış göster, anlat Kartepeliler’e. Mesela Kartepe – Körfez Metro hattı projesi, Kartepe Üniversitesi, Suadiye Çepni Duble yolu, Teleferik ve onlarcası nerede? Sanat Evi yapılacak olan Pancar Deposuna bile sahip çıkılamamış, iki yıl önce temeli atılan teleferik projesinde koyun keçi otluyor kıymetli genç kardeşim daha ne anlatıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

“VAATLERİNİZİ İCRAATE DÖKÜN”

İçme suyu havzasına sahip Eşme çöp deryasına dönmüş,  Derbent almış başını gidiyor, Maşukiye’nin halen doğru düzgün bir girişi yok. İstasyon’un çilesi hiç bitmiyor. Tavsiyem zamanınızı cevap yetiştirmekten yana değil de vaatlerinizi icraata dökmekten yana kullanın. Mesela TBMM Başkan Vekili, Milletvekilimiz Sayın Haydar Akar’a laf yetiştireceğinize, AKP Kartepe Gençlik Kolları Başkanı olarak gençlerin sesini dinleyin. Üniversite mezunu olan Kartepeli gençlerimiz işsizlikle mücadele ederken, Körfez’ den getirilip memur yapılan eski belediye başkanına tepki gösterin. Belediyede çalışan KHK emekçilerinin haklarını savunun. Kartepe’de gençlerin vakit geçireceği doğru düzgün bir sosyal alanı yok, interneti olmayan mahaller var bunları dile getirin” dedi.

“İLK BEN BİNECEĞİM”

Son olarak Keskin, “Size söz teleferiği bitirin, ilk ben bineceğim. Teleferik Projesi’nin olumlu ve olumsuz yönlerini masaya yatırarak ortak akılla, işbirliğiyle girilsin isterdik bu projeye elbette ancak sadece bir sosyal medya paylaşımı ile alay edercesine sorulan bir soru sonrasında bizler de; “Yeter ki Kartepeli vatandaşımız hizmet görsün” anlayışıyla yaklaşıyoruz artık. Hizmetin hangi partiden geldiğine bakmıyoruz. Eğer Milletin parası yandaşlara peşkeş çekilmeden, zamanında ve doğru yere yapılıyorsa, biz alkışlamayı da, gereken teşekkürü etmeye de hazırız. Teleferik Projesinin sonuna kadar takipçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL