25 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Siyaset

Bülent Turan’dan hodri meydan!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na meydan okuyan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım” dedi. TBMM Genel..

Bülent Turan’dan hodri meydan!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na meydan okuyan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım” dedi.

TBMM Genel Kurulu’nda 2021 Merkezi Hükümet Bütçe teklifinin tümü üzerinde yapılan görüşmelere CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun sözleri damga vurmuştu. Genel Kurul’da bütçe üzerinde konuşurken AK Partililerin “cumhurbaşkanı adaylığını” kastederek, “Aday ol, aday olabilecek misin?” diye laf attığı Kılıçdaroğlu, “Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi?” şeklinde bir çıkışa imza atmıştı.

“KILIÇDAROĞLU ADAY OLURSA BEN DE ADAYIM”

Kılıçdaroğlu’nun siyaset gündemini hareketlendiren bu çıkışına AK Parti cephesinden ilginç bir meydan okuma geldi. TBMM’de gazetecilerin sorularını yanıtlayan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, “Kılıçdaroğlu’ndan kaset operasyonuyla kendisini genel başkan yapanların izni ve talimatı olmadan aday olacağını açıklaması beklenmez. ‘Siyasi dostları’na rağmen aday olamaz. Kılıçdaroğlu siyasette aday olmak, lider olmak için genel başkan olmuş biri değil. İlan ediyorum, Kemal Kılıçdaroğlu 2023’te cumhurbaşkanı adayı olsun ben de Çanakkale Milletvekili Bülent Turan olarak cumhurbaşkanlığına adayım” ifadelerini kullandı.

KILIÇDAROĞLU NE DEMİŞTİ?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dün Meclis’te bütçe görüşmeleri sırasında kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. AK Partili vekillerin ‘aday ol’ sözleri sonrası, “Benim aday olup olmayacağımı size kim söyledi? Ben tek adam rejimi istemiyorum. Parlamenter sistem istiyorum. Her kuruşun hesabını veren bir sistem istiyorum. Ben siyaseti zenginleşme aracı olarak gören bir kültürden gelmiyorum. Hiçbir zaman hiçbir yerde haram lokmaya el uzatmadım. Kimsenin hakkını yemedim. Hiçbir zaman beni mal varlığımla tehdit edenlerin arkasında selam durmadım” demişti.

AK Partili isimden Kılıçdaroğlu'na hodri meydan: Sen cumhurbaşkanı adayı olursan ben de olacağım

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL