25 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Genel

Belde A.Ş.’de grev oylaması yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu olan Belde A.Ş.’de çalışan yaklaşık 5.800 işçi toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 7 Ocak Perşembe günü (Yarın) GREV oylaması yapacak. Uzlaşmazlık zaptı tutulmuştu Belde..

Belde A.Ş.’de grev oylaması yapılacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yan kuruluşu olan Belde A.Ş.’de çalışan yaklaşık 5.800 işçi toplu sözleşme görüşmelerinde anlaşma sağlanamaması üzerine 7 Ocak Perşembe günü (Yarın) GREV oylaması yapacak.

Uzlaşmazlık zaptı tutulmuştu

Belde A.Ş’de çalışan 5.800 işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri yetkili sendika olan Hizmet İş Sendikası ile Yerel Sen arasında aylardır devam ediyordu. Sendikanın Yüzde 25 zam isteğine Kocaeli Büyükşehir Belediyesi akıllara durgunluk bir zam teklif ederek günlük yevmiyelere sadece 5.- TL zam vereceğini söylemişti. Yapılan müzakerelerden sonuç çıkmayınca uyuşmazlık zaptı tutulmuştu.

Şimdi ise sendika işçiler arasında GREV oylaması yapacak.

Oylama 7 Ocak Perşembe günü Saat 10.30 ile 16.00 saatleri arasında Antikkapı Restoran’da yapılacak. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın mantıklı bir ücret artışını son anda teklif etmemesi durumunda işçilerin GREV oylamasında ezici bir çoğunlukla EVET demesi bekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde Gebze Belediyesi’nin bir yan kuruluşu olan Marmara Uzmanlar’da çalışan yaklaşın BİN işçi GREV oylamasında EVET oyu kullanmıştı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL