20 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.398
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.160
Dünya

Bakan’a ağır sözler

Slovakya Başbakanı Igor Matovic, koalisyon ortağı aynı zamanda kabinede Ekonomi Bakanlığı görevini yürüten Richard Sulik için “Ekonomi Bakanı koltuğunda bir aptal olduğu için üzgünüm” dedi. Slovak Başbakan, Sulik’in istifasından da..

Bakan’a ağır sözler

Slovakya Başbakanı Igor Matovic, koalisyon ortağı aynı zamanda kabinede Ekonomi Bakanlığı görevini yürüten Richard Sulik için “Ekonomi Bakanı koltuğunda bir aptal olduğu için üzgünüm” dedi. Slovak Başbakan, Sulik’in istifasından da memnuniyet duyacağını dile getirdi.

Slovakya’da koalisyon hükümetinin ortakları arasındaki gerilim devam ediyor. Bağımsız Kişiler ve Sıradan İnsanlar Partisi’nin (OLaNO) lideri Başbakan Igor Matovic, koalisyon ortağı Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (SaS) lideri, aynı zamanda kabinede Ekonomi Bakanlığı görevini yürüten Richard Sulik’i ‘aptal’ olarak nitelendirdi. Slovak Başbakan katıldığı bir radyo programında “Ekonomi Bakanı koltuğunda bir aptal olduğu için üzgünüm” derken, Sulik’i istifaya çağırdı.

GERİLİM KORONA TESTİ POLEMİĞİYLE BAŞLADI

İki lider arasında birkaç aydır devam eden gerilim Başbakan Matovic’in ülkedeki tüm vatandaşlara koronavirüs testi yapılması kararı sonrası daha da artmıştı. Matovic, Richard Sulik’i pandemi komisyonu oturumlarına katılmamakla eleştirirken, Sulik ise Başbakan Matovic’in ülkede yetersiz sayıda bulunduğu için yurt dışından koronavirüs testi satın alması talebini yasa gereği Ocak ayından önce satın alamayacağı gerekçesiyle geri çevirmişti. Bu gelişme üzerine Başbakan Matovic, koalisyon ortağı Sulik’i devlet ihalelerine ilişkin kanununda değişiklik için hızlandırılmış yasama yolundan faydalanmak için gerekli hazırlığı yapmamakla suçladı.

“O KOLTUKTA BİR APTAL OTURDUĞU İÇİN ÜZGÜNÜM”

Katıldığı bir radyo programında bu konuya da değinen Slovak Başbakan, Sulik için “Ekonomi Bakanı koltuğunda bir aptal oturduğu için üzgünüm” dedi ve Sulik’in Noel öncesi istifasının kendisini memnun edeceğini söyledi.

ÜZERİNE ALMADIĞINI SÖYLEDİ

Koalisyon ortağı Richard Sulik ise sosyal medya hesabında Başbakan’ın sözlerini şahsen üzerine almadığını, çünkü Başbakanın içinde bulunduğu ekstrem derecede karmaşık ve emsalsiz durumu anladığını yazdı. Sulik paylaşımında partisinin koalisyona ağlanmak için değil çalışmak için girdiğine de yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL