28 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.661
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.892
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 239
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.336
Ekonomi

Araç sahiplerinin ruhu bile duymadı!

Akaryakıt şirketleri benzin ve motorine gizli zam yaptı. Türkiye’nin önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, TÜPRAŞ çıkış fiyatlarında bir değişiklik olmamasına rağmen cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve..

Araç sahiplerinin ruhu bile duymadı!

Akaryakıt şirketleri benzin ve motorine gizli zam yaptı.

Türkiye’nin önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, TÜPRAŞ çıkış fiyatlarında bir değişiklik olmamasına rağmen cuma gününü cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve motorine bir-iki kuruş düzeyinde gizli zam yaptı.

Benzin ve motorin fiyatları, en son kasım ayında arttı. 25 Kasım’da benzine 37 kuruş, ertesi gün de motorine 28 kuruş zam yapıldı. Motorinde, 5 kuruşluk zam gereksinimi de “eşel mobil” sistemi işletilerek, ÖTV’den karşılandı. Bu zamlar kamuoyu ile paylaşıldı.

CUMA GECESİ GİZLİ ZAM

Türkiye’nin pazar payı açısından önde gelen bazı akaryakıt dağıtım şirketleri, cumayı cumartesiye bağlayan gece yarısı benzin ve motorin fiyatlarında birkaç kuruşluk artış yaptı. Bu zam, kamuoyu ile paylaşılmadı.

TÜPRAŞ ÇIKIŞ FİYATLARI DEĞİŞTİ Mİ?

Sektör kaynakları, ilimizde faaliyet gösteren TÜPRAŞ çıkışlı fiyatlarda bir değişiklik olmadığını, bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin bu artışı yaptığını ve pompa satış fiyatlarına yansıttığını söyledi. Diğer dağıtım şirketlerinin de bu hafta benzer adımı atabileceği belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL