28 Kasım 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Siyaset

AK Parti, söz verilen projelerin takipçisi

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından söz verilen projeler hakkında da önergeler verdi. Bu önergelerle halka verilen sözlerin takipçisi olacaklarının altı çizildi. Verilen..

AK Parti, söz verilen projelerin takipçisi

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyeleri, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet tarafından söz verilen projeler hakkında da önergeler verdi. Bu önergelerle halka verilen sözlerin takipçisi olacaklarının altı çizildi.

Verilen önergeler ise şu şekilde:

NE KADAR DEZENFEKTAN ÜRETİLDİ, NEREYE DAĞITILDI

“1-) Belediyemiz bünyesinde pandemi süreci başladığından günümüze, ne kadar dezenfektan ve kolonya üretilmiştir? Toplam maliyet nedir ve bu ürünler hangi kişi ya da kurumlara dağıtılmıştır?

Tarafımıza yazılı bilgi verilmesini arz ederiz.

DAL ÖĞÜTME MAKİNASI VE 12 MİLYON NE OLDU?

2-) Belediyemizde esasen önceki dönemlerde de var olan ancak bu dönem yeni makina alınarak, “Yeni dal öğütme makinası aldık 12 milyon tasarruf sağlayacağız’’ diyerek hemşehrilerimize sunduğunuz, dal öğütme makinasının belediyemize maliyeti nedir? Bu makinayla toplam ne kadar dal öğütülmüştür? Belediyemize ne kadar gelir sağlamıştır?

Tarafımıza yazılı bilgi verilmesini arz ederiz.

KOVİD DESTEKLERİ NE DURUMDA?

3-) Belediyemize, sokağa çıkamadıkları için Covid li vatandaşlarımız tarafından, evsel atıklarının kapılarından alınması talepleri geldiği ancak belediyemizin bu vatandaşları Kaymakamlığa yönlendirdiği ile ilgili tarafımıza şikayetler gelmektedir. Bu iddialar doğru mudur?

YERLİ ÜRETİM RAPORU VAR MI?

4-) Belediye başkanı tarafından pandemi sürecinin başlarında, tarımsal faaliyetlere başlandığı, Dünya’yı ve ülkemizi yakın zamanda ciddi kıtlık sorunlarının beklediği ve belediye başkanı tarafından bu kıtlığın önüne geçmek için hamleler yapıldığı haberlerini okuduk ve dinledik.

Belediyemiz marifetiyle bu güne kadar bu tarımsal faaliyetlerden ne kadar  ve hangi mahsüller hasat edilmiştir? Hasat edilen mahsüllerin ne kadarı ve kimlere dağıtıldığı ile ilgili tutanakların tarafımıza yazılı olarak verilmesini arz ederiz.

REKLAM HARCAMALARINI NE ZAMAN AÇIKLAYACAKSINIZ?

5-) Belediyemiz tarafından çeşitli defalar duyuruları yapılan, medyaya çok kez yansıtılan askıda fatura uygulaması ile bu güne kadar kaç kişinin ve ne kadar tutar faturasını ödediniz? Tarafımıza yazılı olarak ilgili raporların sunulmasını arz ederiz.

KOVİD’Lİ İŞÇİ ÇALIŞTIRILDI MI?

6-) Pandemi süreci ve kurumların çalışma şartlarını düzenleyen bildiriler, Kaymakamlıklar tarafından tüm belediyelere gönderilmiştir. Bu düzenlemelerde, kronik rahatsızlığı olan işçilerin bu süreçte çalıştırılmaması ya da evden çalıştırılması uygun görüşmüş olup tarafımıza kronik rahatsızlığı ve raporları olmasına rağmen aktif olarak çalıştırılmaya devam eden işçiler olduğu ile ilgili bilgiler gelmektedir. Bu iddialar doğru mudur? Araştırılarak tarafımıza yazılı olarak bilgi verilmesini arz ederiz.

MOBİNG UYGULAMAYA DEVAM EDİLİYOR MU?

7-) Bir yıldır tüm Dünya’yı etkisi altına alan Covid 19’a rağmen belediyemizde geçmiş süreçte de çokça şahit olduğumuz ve hala devam ettiği iddia edilen, çalışanlar üzerinde çeşitli sebeplerle ciddi baskılar oluşturulduğunu hem basından hem kamuoyundan duymaya başladık. Ve buna bağlı olarak bu süreçte bile istifaya zorlananlar olduğunu duyuyoruz.

Konunun araştırılarak tarafımıza yazılı olarak bilgi verilmesini arz ederiz…

SÖZ VERİLEN SPOR TESİSİ HALA NİYE YAPILMADI

😎 Yeşilova ve Tepeköy bölgemizde kalan bir alanda, bölgemiz gençleri ve spor klüpleri için belediyemize bir spor tesis talebi ve sunumu yapıldığını öğrendik. Ancak son dönemde konuya ilgisiz kalındığı, net bir cevap alınamadığı ve hiçbir ilerleme olmadığı tarafımıza iletilmiştir. Bu bölgede böyle bir tesis yapma niyetiniz var mıdır? Varsa çalışmalar ne aşamadadır?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL