15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Genel

Acısu-Derbent deresinde yine aynı katliam

Acısu – Derbent deresinde yapılan zamansız temizlik işleri vatandaşları çileden çıkarttı.   Bu işte bir terslik var Her yıl Aralık ve Nisan ayları arası balıkların yumurtlama dönemidir. Bu dönemlerde, balık..

Acısu-Derbent deresinde yine aynı katliam

AcısuDerbent deresinde yapılan zamansız temizlik işleri vatandaşları çileden çıkarttı.

 

Bu işte bir terslik var

Her yıl Aralık ve Nisan ayları arası balıkların yumurtlama dönemidir. Bu dönemlerde, balık tutmanın yasak olması yanı sıra balıklara zarar verecek her türlü eylemden kaçınılmalıdır. Ancak, ekipler dereyi temizleme işini bu dönemde yapınca vatandaş bu olaya tepki gösterdi.

 

Yaz aylarında yapmak daha mantıklı değil mi?

Vatandaşlar “Burada bir balık katliamı söz konusu. Bize, yumurtlama dönemi diye balık tutmayı yasaklayanlar bugün özellikle Kızılkanat diye adlandırılan balık türlerinin yumurta dökme sezonunda böyle bir iş yapmaları mantığa sığar bir iş değil. Yaz aylarında yapmaları daha doğru değil mi? Her sene aynı terane, biz derdimizi anlatamıyoruz. Ya yetkili kişiler anlatamıyor ya da başka sıkıntılar var.”

 

Cimer’e Şikayet

Kartepe Belediyesi’nin Cimer dosyalarına bir yenisi daha ekleniyor. Vatandaşlar, yıllardır bu dönemlerde derelere zarar verildiğini, balıkların katliama uğradığını birçok kez dile getirmelerine rağmen bir muhatap bulamadıkları ve doğal olarak sorunun çözülemediği gerekçesi ile Cimer’e şikayette bulunacaklarını belirttiler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL