25 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Genel

32 dönümlük Kartepe Kent Meydanı

Kartepe Kent Meydanında 5 bin metrekare civarında aktif yeşil alanımız olacak diyen Başkan Büyükakın, “Toplamda 32 dönümlük Kartepe Meydanı’nı şehrimize kazandırıyoruz.” ifadelerini sarf etti. Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir..

32 dönümlük Kartepe Kent Meydanı

Kartepe Kent Meydanında 5 bin metrekare civarında aktif yeşil alanımız olacak diyen Başkan Büyükakın, “Toplamda 32 dönümlük Kartepe Meydanı’nı şehrimize kazandırıyoruz.” ifadelerini sarf etti.

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın Kartepe‘de yapımı devam eden Kent Meydanı’ndaki çalışmaları yerinde inceledi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapımına devam ettiği projeyi Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman ile birlikte denetleyen Başkan Büyükakın, Kartepe ilçemize kazandıracağımız içerisinde caminin, kafeteryanın, sanat galerisinin bulunduğu meydanımız okullarımızın etkinliklerine, törenlere, sivil toplum kuruluşlarımızın etkinliklerine ev sahipliği yapacak. Toplamda 32 dönümlük Kartepe Meydanı’nı vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız dedi.

GENİŞ BİR KENT MEYDANI ÖNEMLİ BİR İHTİYAÇTI

Kartepe‘nin önemli bir ihtiyacına cevap verildiğini dile getiren Başkan Büyükakın, Kartepe ilçemiz için böyle geniş bir kent meydanı önemli bir ihtiyaçtı diyerek inceleme sonrası şunları dile getirdi: Gerek Kaymakam’ımız gerekse Belediye Başkanı’mız ve Kartepeli hemşehrilerimiz meydan ihtiyacını bize iletmişlerdi. Geçmişte burada kaymakamlık ve belediye hizmet binaları inşa edildi. Sonra bu alanda da Büyükşehir Belediyesi olarak toplamda 32 dönüme yayılan bir kent meydanı oluşturduk. Burası 25 dönümlük sert zeminden oluşan çok büyük bir meydan. Onun haricinde 250 metrekare büyüklüğünde sanat galerisi ve bir servis alanı 100 metrekare alana hitap edecek kafeterya tarzı bir yerimiz de olacak.

DÖRT DÖRTLÜK BİR MEYDAN SUNACAĞIZ

Bizim meydanlarımız aynı zamanda camilerimizle anılır diyerek açıklamalarını sürdüren Başkan Büyükakın, “Meydanda bir cami inşaatı devam etmekte ve meydan büyüklüğüne bakıldığında caminin ebatının da meydanla çok uyumlu olduğunu görüyoruz. Tamamlandığında bölgenin adeta bir Selâtin Camisi olacak. Şimdiye kadar gerek büyükşehir belediyemizin gerek ilçe belediyemizin gerekse yardımseverlerimizin katkısıyla yürümüştü. İnşallah en kısa zamanda Büyükşehir Belediyesi olarak caminin inşaatını katkı sunarak tamamlanmasını sağlayacağız. Vatandaşımızın hizmetine her şeyiyle dört dörtlük bir meydan sunacağız.” diye konuştu.

YEŞİL BİR KENT MEYDANI OLACAK

Meydanın yapım aşamasında yeşil alanlara çok önem verildiğini belirten Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükakın, Kartepe Kent Meydanında 5 bin metrekare civarında aktif yeşil alanımız olacak. Meydana kısa sürede büyüyecek. Çok güzel ağaçlar dikildi. Bunun yanında çınarlar ve zeytin ağaçları var. Bu ağaçlar büyüdüğünde meydan aynı zamanda yeşil bir alan olacak diyerek açıklamalarını tamamladı.

KOCAMAN TAHİR BAŞKANIMIZIN İMZASI VAR

Yapımı devam eden Kent Meydanı projesinin kent için önemini vurgulayan Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman “Şu an Kartepe’nin kalbindeyiz. Kartepe’nin kalbinin daha iyi atması için desteklerini esirgemeyen ilçe belediye binamızın yapılmasından tutun da 32 bin metrekarelik kent meydanımızın yapılmasında başkanımızın imzası var. Kartepe’mizin merkezine yakışan, ilçemizi geleceğe taşıyacak çok güzel eserlere imza atan kıymetli Büyükşehir Belediye Başkanımız Tahir Büyükakın’a şahsım ve Kartepeli hemşehrilerimiz adına teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL