25 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.792
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 195
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 24.403
Genel

Üvey evlat Acısu’nun kaderi bu!

Tüm şehre su yetiştiren Kartepe, kendi eteğinde bulunan Acısu‘ya su veremiyor. Derbent, Maşukiye, hatta Uzuntarla’da bile sular kesilmezken yapılacak en ufak bir su altyapısı çalışmasında Acısu’nun gözünün yaşına bakmıyorlar. Maşukiye’nin,..

Üvey evlat Acısu’nun kaderi bu!

Tüm şehre su yetiştiren Kartepe, kendi eteğinde bulunan Acısu‘ya su veremiyor. Derbent, Maşukiye, hatta Uzuntarla’da bile sular kesilmezken yapılacak en ufak bir su altyapısı çalışmasında Acısu’nun gözünün yaşına bakmıyorlar. Maşukiye’nin, Derbent’in sularını kesmeye gözleri kesmeyen kurumlar, söz konusu Acısu olunca üvey evlat muamelesi yapmaktan hiçbir zaman geri adım atmıyor. Hüseyin Üzülmez döneminde bu mahallede 3 gün boyunca elektrik kesintisi yaşandığını da unutmuş olamazsınız. Bir bardağın yarısını bile doldurmayacak kadar yağmur yağışı mı var? Acısu’da elektrikler gider. Ağaç dalını dahi kıpırdatmaya gücü yetmeyen bir rüzgar mı çıktı? Acısu’da elektrikler gider. Kar mı yağdı ? Tabii ki de Acısu’da elektrikler gider. İlgili personelin canı mı sıkıldı? İndir şalteri, hoop Acısu’da elektrikler gider. Yakın geçmişte doğal gaza kavuşan Acısu halkı “Keşke gelmeseydi de sobaya devam etseydik. Elektrikler sürekli gittiği için evde soğuk/sıcak oynuyoruz resmen.” diye sürekli haklı isyanlarını dile getiriyorlar.

 

ŞAKA GİBİ SAVUNMA

Acısu mahallesi sakinlerinden, eski Acısuspor Başkanı Adnan Karslı yaptığı açıklamada ise şunları söyledi;

İdare yok, adamları aradım. Sabah geldiler, “Abi tellerde aşırı kar var, rüzgardan da sallanıp birbirlerine temasta bulununca sigorta atıyor.” deyip gittiler bizim burada.

 

DEVA PARTİLİ AKYILDIZ’DAN İSYAN

Yine Acısu mahallesi sakinlerinden Deva Partili kimliği ile tanınan Kerim Akyıldız‘dan konu ile ilgili paylaşım.

O PAYLAŞIMA GELEN BAZI YORUMLAR

 

Bu havada insanları elektriksiz bırakmak hangi vicdana sığar? Değerli okurlarımız, hiç öyle hava muhalefeti diyerek konuyu geçiştirmeyin lütfen. Bu sorun, Acısu’da yaşam başladığından beri var olan bir sorun. En ufak bir doğa olayında elektriksiz kalan bir mahalle söz konusu. Hiç mi önlem alınmaz? Hiç mi değeri yok burada yaşayan insanların? Bunların sebebi Acısu’da siyasi bir öncünün olmayışı mı? Acısu, nereye kadar üvey evlat muamelesi görmeye devam edecek? Yerel seçimlerde en çok oy oranı alınan yerden hizmete başlayacağız diyenler, en çok oranın Acısu’dan çıkmasına rağmen neden sözlerini tutmazlar? En basit örnek size, gerisini siz düşünün. Acısu’ya yapılan üst geçit ne zaman yapıldı? Bildiniz, peki asansörü nerede bunun? Çok daha sonra Uzunçiftlik Bay Bakkal’ın oraya yapılan üst geçitin asansörü de üst geçit ile birlikte kullanıma açıldı. Uzunçiftlik halkı mı çok önemli yoksa Acısu halkı mı çok değersiz siyasilerin gözünde? Cevabı size bırakıyoruz.

 

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL