30 Temmuz 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 261.198
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 22.161
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 60
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 5.463
Sağlık

Torpilli yoğun bakım hemşireleri

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde skandallar bir türlü bitmiyor. Şimdi de eğitim alan, sertifikalı yoğun bakım hemşirelerinden bazılarının torpilli olarak hastanelerdeki yoğun bakım servislerinde değil de idari görevlerde çalıştıkları ortaya çıktı…

Torpilli yoğun bakım hemşireleri

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde skandallar bir türlü bitmiyor. Şimdi de eğitim alan, sertifikalı yoğun bakım hemşirelerinden bazılarının torpilli olarak hastanelerdeki yoğun bakım servislerinde değil de idari görevlerde çalıştıkları ortaya çıktı.

Eğitim alınıp sertifika veriliyor

Hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde görev yapacak olan hemşireler uzun bir eğitimden geçerek kendilerine ‘Yoğun bakım hemşiresi’ sertifikası veriliyor. İlimizde ise bazı torpilli yoğun bakım hemşirelerinin hastanelerde görev yapmayıp idari görevlerde çalıştıkları öğrenildi. Oysa ilimizde ciddi bir yoğun bakım hemşiresine özellikle bu günlerde inanılmaz bir ihtiyaç var.

Yazı yazılmasına rağmen

Yoğun bakım hemşirelerinden bazılarının torpilli bir şekilde hastanelerdeki yoğun bakım ünitelerinde çalışmayıp idari görevlerde bulunması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü Personel Hizmetler Başkanı tüm birimlere resmi bir yazı göndererek idari görevde çalışan tüm yoğun bakım hemşirelerinin asli görevlerine gönderilmesini istedi. Buna rağmen torpilli yoğun bakım hemşireleri görev yerlerine gitmeyip idari görevlerine devam ettikleri öğrenildi.

 

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü’nde eski il müdürü Şenol Ergüney’in istifa etmesine rağmen eski alışkanlıklar hala devam ediyor ve bu alışkanlıkları Kamu Hastaneleri Başkanı olan Ahmet Sarıışık devam ettiriyor.

Kocaeli İl Sağlık Müdürlüğü tarafından görevlendirilmesi yapılan 61 yoğun bakım sertifikalı hemşireler içinde 50 tanesi asli görevlerini yaparken 11 torpilli hemşire ise masa başında çalışıyor.

İşte torpilli 11 sertifikalı yoğun bakım hemşiresi: Ayla Bölükbaşoğlu, Songül Akın, Işık Arslan, Nazan Yılmaz, Sinem Nur Büyük Yörük, Aynel Uyar, Özlem Kuru Şahin, Umut Acar, Hamiyet Sarıbaş, Neşe Tarhan Yazar, Erhan Bodorsoy

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL