05 Ağustos 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 245.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.297
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 108
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.636
Ekonomi

Tekel bayiler yılbaşını bekliyor

Tekel bayi sahibi olan 61 yaşındaki Ali Tekel pandemi sebebiyle gelen yasaklarla birlikte zor günler geçiriyor. Hafta sonu yasaklarının gelmesiyle birlikte de zor günler geçiriyor. Tekel, dükkânının kirasını bile ödeyemediğini emekli maaşından..

Tekel bayiler yılbaşını bekliyor

Tekel bayi sahibi olan 61 yaşındaki Ali Tekel pandemi sebebiyle gelen yasaklarla birlikte zor günler geçiriyor. Hafta sonu yasaklarının gelmesiyle birlikte de zor günler geçiriyor. Tekel, dükkânının kirasını bile ödeyemediğini emekli maaşından ilave yaptığını söyledi.

 STOPAJ DA 22 GÜN ÜZERİNDEN ALINSIN

Büfe sahibi Ali Tekel yasakların gelmesi sebebiyle çalışma günlerinin ayda 22 güne düştüğünü belirtti. Bu sebeplerden dolayı da kirasını bile zor ödediğini emekli maaşını bile kiraya katarak ödediğini söyleyen Ali Tekel, stopaj da 22 gün olsun kiramızı da 22 gün üzerinden verelim esnafa da biraz kolaylık sağlansın dedi.

YENİ YILDAN UMUTLU

Yılbaşını umutla bekleyen dükkân sahibi dışarıda mekânların kapatılmasından dolayı insanların evlerinde olması sebebiyle vatandaşın tekel bayilere daha çok talep göstereceğini söyleyen Ali Tekel, ’’ Son gün son saat belki hareketlilik olur onu da kapanış saatine yakın bir esneklik sağlayıp güvenlik güçleri engel olmazsa’’ dedi. Tekel bayiler gereken saatte kapatılmazsa 320 bin TL cezası olduğunu da belirtti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL