15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Genel

Polis Acısu mezarlığında nöbet tutuyor

Kocaeli Polisi olası bir protesto eylemlerine karşı 27 Ocak’ta tarikatın bahçesinden alınarak Acısu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’na defnedilen Gülzar-ı Hacegan Tarikatı’nın bulunduğu alan ile mezarlıkta 24 saat nöbet tutuyor…

Polis Acısu mezarlığında nöbet tutuyor

Kocaeli Polisi olası bir protesto eylemlerine karşı 27 Ocak’ta tarikatın bahçesinden alınarak Acısu Mahallesi Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’na defnedilen Gülzar-ı Hacegan Tarikatı’nın bulunduğu alan ile mezarlıkta 24 saat nöbet tutuyor.

6 Kasım’da vefat etmişti

Nakşıbendi tarikatına bağlı olduğu söylenen Gülzar-ı Hacegan Tarikatı’nın sözde şeyhi Yakub Haşimi, 6 Kasım 2020 tarihinde 56 yaşında vefat etmişti. Kartepe İlçesi Acısu Mahallesi’nde faaliyet göstermeye gayret eden tarikatın üyeleri Kartepe Belediyesi’ne başvurarak şeyhlerini tarikatın bahçesine gömmüşlerdi.

İzin işlemleri bitmeden yapılan bu işlem yapılan şikayetlerden sonra 27 Ocak akşamı yoğun güvenlik önlemleri altında gömüldüğü yerden çıkarılarak Acısu Mahallesi‘nde bulunan Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’na defnedildi.

O günden itibaren Kocaeli Polisi olası protesto olaylarına karşı tarikata giden yollarda 24 saat nöbet tutuyor. Polisin sadece tarikata giden yollarda değil defnedildiği mezarlık önünde de aynı şekilde 24 saat nöbet tuttuğu görüldü.

YORUMLAR (1)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL