28 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.947
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.896
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.542
Yaşam

Metin Ali Bağdat yakalandı

İzmitli işadamı Ali İhsan Kaya, 2004 yılında Kartepe Uzuntarla’daki benzinliğinde aracından indiği sırada taranarak öldürülmüştü. Aracı süren oğlu Mert Kaya ise yaşanan olayda yara almadan kurtulmuştu. Meydana gelen bu olayın..

Metin Ali Bağdat yakalandı

İzmitli işadamı Ali İhsan Kaya, 2004 yılında Kartepe Uzuntarla’daki benzinliğinde aracından indiği sırada taranarak öldürülmüştü. Aracı süren oğlu Mert Kaya ise yaşanan olayda yara almadan kurtulmuştu. Meydana gelen bu olayın zanlıları arasında bulunan Metin Ali Bağdat, Kocaeli Ağır Ceza mahkemesi tarafından hakkında beraat kararı verilince serbest kalmıştı.

FİRARDAYDI

Yargıtay dosyayı bozmuş ve Metin Ali Bağdat’ın da zanlılar arasında bulunduğuna hükmetmişti. 2017 yılında verilen bu karardan sonra sanık Metin Ali Bağdat firardaydı. Hakkında arama kararı bulunan Bağdat, önceki gece Sapanca İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme Soruşturma Büro Amirliği ekipleri tarafından gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak gözaltına alındı. İzmit’e getirilen Bağdat, ifadesi alındıktan sonra tutuklanarak cezaevine gönderildi.

ŞİŞLENEREK ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Olayın ardından saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen Savaş Uzun, Cihan Cesur, İsmail Halil, Metin Ali Bağdat ve Altay Gökalp Yiğit tutuklanıp cezaevine gönderilmişti. Ancak tetiği çektiği iddia edilen Savaş Uzun, İzmit C Tipi Cezaevi’nde şişlenerek yaşamını yitirmişti. Ali İhsan Kaya cinayetinin ardından ise diğer sanıklar uzun süre yargılanmıştı. Kocaeli 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada sürpriz bir karar verildi ve sanıklar Cihan Cesur, İsmail Halil, Metin Ali Bağdat ile Altay Gökalp Yiğit hakkında beraat kararı çıktı. Yargıtay cinayetle suçlanan sanıklar hakkındaki kararı bozdu ve yerel mahkemeye geri gönderdi. 4 sanığın da taammüden adam öldürmekten cezalandırmasını isteyerek yerel mahkemenin kararını bozdu.

Metin Ali Bağdat dışındaki sanıklar yakalanıp cezaevine gönderilmişti. Firarda bulunan Metin Ali Bağdat ise önceki gece Sapanca’da yakalanarak gözaltına alındıktan sonra Kocaeli polisine teslim edildi. Bağdat alınan ifadesinin ardından cezaevine konuldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL