05 Ağustos 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 245.152
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 24.297
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 108
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 6.636
Dünya

Malala Maiwand arabasında öldürüldü

Daha önceki açıklamalarında ülkede kadın gazeteci olmanın zorluklarını dile getiren Afgan gazeteci Malala Maiwand, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi. Afgan gazeteci Malala Maiwand arabasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Celalabad..

Malala Maiwand arabasında öldürüldü

Daha önceki açıklamalarında ülkede kadın gazeteci olmanın zorluklarını dile getiren Afgan gazeteci Malala Maiwand, uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitirdi.

Afgan gazeteci Malala Maiwand arabasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetti. Celalabad kentinde bu sabah düzenlenen saldırının sorumluluğunu henüz üstlenen olmadı.

Vilayet Valiliği sözcüsü Ayetullah Hociyani, Enikass Televizyonu ve Radyosu’nda haber spikerliği yapan ve bir tartışma programı sunan Maiwand’a ateş açan saldırganların kaçtığını söyledi.

Bir sivil toplum aktivisti olan Maiwand, daha önce ülkede kadın gazeteci olmanın zorluklarını dile getirmişti. Ülkede son dönemde bazı gazeteci, aktivist ve siyasetçiler benzer saldırılara hedef oldu.

SALDIRILAR SON DÖNEMLERDE ARTTI

Geçen ay Kabil’de eski bir televizyon sunucusu olan Yama Siawash arabasına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu beraberindeki iki kişiyle birlikte yaşamını yitirmişti. Yine geçen ay Helmand’da Radio Liberty muhabiri Aliyas Dayee arabasına yerleştirilen bombanın patlamasıyla hayatını kaybetmişti. Saldırılardaki artış, Afgan yetkililerle Taliban’ın Doha’da müzakereler yürüttüğü bir döneme rastlıyor. Görüşmelerde bazı konularda ilerleme sağlandığı ancak henüz ateşkes ve yetki paylaşımı gibi başlıklara geçilmediği belirtiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL