28 Kasım 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Ekonomi

Havalar sıcak, balık fiyatı uçuk

Havaların mevsim normallerine göre çok sıcak olması nedeniyle, denizlerimizde adeta balık kalmadı. Ayrıca yıllardır devam eden bilinçsiz ve vahşi avlanma balıkları yok ediyor. Bu nedenle, balık fiyatları olması gerekenden çok..

Havalar sıcak, balık fiyatı uçuk

Havaların mevsim normallerine göre çok sıcak olması nedeniyle, denizlerimizde adeta balık kalmadı. Ayrıca yıllardır devam eden bilinçsiz ve vahşi avlanma balıkları yok ediyor.

Bu nedenle, balık fiyatları olması gerekenden çok yüksek seyrediyor. Bugün İzmit Balık Pazarı’nda hamsinin kilosu 30, istavritin kilosu 40 TL.

İzmit Balık Pazarı’nda çinakop 70, sarı kanat 100 TL’den satılıyor. Lüfer ise tezgahlara gelmiyor. Tek tük çıkmaya başlayan, olması gerekenden çok ufak boyutlardaki kalkan balığının kilosu ise 150 TL. Balık Pazarı’nda Karadeniz tekirinin kilosu da 49 TL.

İzmit Balıkhan’daki dükkanlar, hafta sonunda da açık. Ancak, sokağa çıkma serbestliği olan kişiler Balık Pazarı’na uğrayıp, balık alabilirler. Sokağa çıkma yasağı kapsamı içindeyseniz, bugünden hafta sonu için evinizin balığını almanızı tavsiye ederiz. Her şeye rağmen, bütçenize ve zevkinize uygun balık bulabilirsiniz.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL