15 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 363.536
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 30.694
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 181
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.513
Dünya

Giderayak son atamalar

ABD Başkanı Donald Trump, dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz’ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyeliğine atayacağını duyurdu. Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın Başkanlık Spor, Fitness..

Giderayak son atamalar

ABD Başkanı Donald Trump, dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz’ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyeliğine atayacağını duyurdu.

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Trump’ın Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyi üyesi olarak yapacağı atamaların listesi yayımlandı.

LİSTEDE 29 İSİM VAR

Listedeki 29 ismin arasında ABD’nin New Jersey eyaletinde yaşayan Türk Kalp Cerrahı Dr. Mehmet Öz de yer aldı.

KONSEY, SAĞLIKLI YAŞAMA YÖNLENDİRİYOR

ABD’nin 34. Başkanı Dwight David Eisenhower tarafından 1956’da kurulan konsey, ABD’lilerin daha sportif ve sağlıklı bir yaşama yönlendirilmesini amaçlıyor.

Trump, Türk doktor Mehmet Öz'ü Başkanlık Spor, Fitness ve Beslenme Konseyine atayacak
Dr. Mehmet Öz

DR. MEHMET ÖZ KİMDİR?

Mehmet Öz, 11 Haziran 1960’da babasının görev yaptığı Amerika’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Wilmington Delaware’deki Tower Hill School’da tamamlayan Öz, 1982’de Harvard Üniversitesi’nden mezun oldu. 1996’da yılın Türk-Amerikalısı seçildi. 2009 yılında en önemli 500 Müslüman arasında gösterildi. 1999 Davos Dünya Ekonomik Forumu’nda ”Yarının Lideri” olarak seçilen Öz, 2010’da Talk Show’uyla Gündüz Kuşağı En İyi Talk Show Emmy Ödülünü kazandı. “For Healing from the Heart” kitabı ile “Books for a Better America Award”a değer görüldü. “American Society of Laser Medicine and Surgery” Araştırma Ödülü’nün de sahibi olan Mehmet Öz, Columbia Üniversite Doktorlar ve Cerrahlar Fakültesi’nin “Blake more Research Ödülü”nün de sahibidir.

Ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Gerald Lemole’nin kızı Dr. Lisa Jane ile 1985’te evlenen ünlü doktorun bu evliliğinden; Daphne Nur, Anabella Sezen, Zoe Yasemin ve Oliver Mustafa adında dört çocuğu dünyaya geldi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL