20 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.398
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.160
Genel

FORD’a çok büyük kıyak

FORD Fabrikası’nın Başiskele Belediyesi’ne neden 72 araç bağışladığının sebebi ortaya çıktı. Başiskele Belediyesi FORD’a KORKUNÇ bir KIYAK yaptığı ortaya çıktı. FORD Fabrikası’nın Başiskele ilçe sınırları içinde bulunan 300 dönüm arazide Yüzde 2..

FORD’a çok büyük kıyak

FORD Fabrikası’nın Başiskele Belediyesi’ne neden 72 araç bağışladığının sebebi ortaya çıktı.

Başiskele Belediyesi FORD’a KORKUNÇ bir KIYAK yaptığı ortaya çıktı. FORD Fabrikası’nın Başiskele ilçe sınırları içinde bulunan 300 dönüm arazide Yüzde 2 ile şuyulandırma yaptığı ve bu nedenle de FORD Fabrikası’nın Başiskele Belediyesi’ne 72 araç bağışladığı ortaya çıktı.

Vatandaşa Yüzde 40, FORD’a Yüzde 2

Ülkemizdeki bütün belediyeler şuyulandırma yapılmayan yerlerde şuyulandırma yaparlar ve vatandaşın sahip olduğu arazilerinden şuyulandırma nedeniyle Yüzde 40 kendilerine pay alırlar. Bu payın içinde yeşil alan, yollar, ibadet ve eğitim yerleri yer alır. Vatandaş şuyulandırma yapılan yerlerle ilgili belediyelerle masaya oturur ve Yüzde 40’ın altında bir iki puan daha düşürmeye çalışırlar. Başiskele Belediyesi ise kendi sınırları içinde yer alan 640 dönüm içindeki FORD’un arazisindeki yerin 300 dönümünde yaptığı şuyulandırmada Yüzde 2 kesinti yaptı.

 

Korkunç bir kıyak

Başiskele Belediyesi bu bölgede daha önce yaptığı şuyulandırmalarda Yüzde 40 ile Yüzde 30 pay alırken FORD Fabrikası’na Yüzde 2 yapması inanılmaz bir kıyak olarak nitelendiriliyor. FORD’un Başiskele sınırları içinde 640 dönüm arazisinin bulunduğu bu arazinin 340 dönümünün dolgu alanı içinde kaldığı için herhangi bir şuyulandırma yapılamadığı da öğrenildi. Geri kalan 300 dönüm içinde yapılan şuyulandırmada da Yüzde 2 uygulanması ve bunun sadece FORD’a uygulanması hem buradaki diğer yatırımcıları hem de vatandaşları ŞOK etti.

Bakan devreye girmiş

FORD’a yapılan bu inanılmaz AYRICALIK ve KIYAK için Ankara’da devreye girildiği ve bir bakanın olaya müdahil olduğu ifade ediliyor. Bütün bu yapılan inanılmaz kıyağa rağmen FORD Fabrikası’nın Başiskele Belediyesi’ne nakit para vermeyi kabul etmediği, karşılığında sadece ürettiği araçlardan hibe etmeyi kabul ettiği öğrenildi. Başiskele Belediye Başkanı Yasin Özlü’nün FORD yetkilileri ile yaptığı görüşmelerde nakit yardımını kabul ettiremediği ve Ankara’da gelen baskılar nedeniyle araç hibesini kabul ettiği öne sürülüyor.

 

Sürekli dört ayak üstüne düşüyor

İlimizde dev bir tesis kuran FORD Fabrikası devletten sürekli inanılmaz destekler görüyor. Halen üretim tesislerinin bulunduğu geçmişte SEKA’ya ait araziyi para vermeden alan FORD şimdi de akıllara zarar bir şuyulandırma kararı ile Yüzde 2 ile aynı şekilde büyük bir destek alarak yoluna devam ediyor. Başiskele Belediyesi vatandaştan ve diğer yatırımcılardan yaptığı şuyulandırma ile Yüzde 35-40 arasında pay alırken FORD Fabrikası’ndan Yüzde 2 alması büyük bir haksızlık olarak nitelendiriliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL