20 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.398
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.160
Siyaset

Ersoy’dan Hürriyet’e sert tepki

Ersoy’dan Hürriyet’e sert tepki “Belediye Başkanının görevi öç almak değildir” İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan’ın bir gazeteye verdiği röportaja Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’dan sert tepki geldi. Hizmet..

Ersoy’dan Hürriyet’e sert tepki

Ersoy’dan Hürriyet’e sert tepki “Belediye Başkanının görevi öç almak değildir”

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan’ın bir gazeteye verdiği röportaja Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy’dan sert tepki geldi.

Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in bir gazeteye verdiği röportajda kullandığı “Öç almak istesem çat çat doğrardım” sözlerine sert tepki gösterdi. Ersoy, ““Belediye başkanlarının görevi öç, intikam almak, işçileri tehdit etmek değil; vatandaşa hizmet etmek, işçilere adil davranmaktır” dedi.

ONURLARIYLA OYNADINIZ

Başkan Hanım’ın yaptığı açıklamaları okuyunca 2 yıldır İzmit Belediyesi’ni yöneten kişi ile röportajı veren kişinin aynı kişiler olup olmadığı hususunda ikileme düştük” diyen Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, “31 Mart yerel seçimlerinden sonra İzmit Belediyesi’nde işçiler üzerinde cadı avı başlatılarak, AK Parti’ye ve sendikamıza gönül veren ne kadar işçi varsa, ya “Çat çat doğrayarak” işten attınız ya da, baskı tehdit ve sürgünle onurları ile oynadınız” dedi.

BAŞKAN’IN SÖZLERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR

İki yıldır yönettiği İzmit Belediyesi’nde antidemokratik uygulamaları, ideolojik saplantıları , siyasi hırslarıyla hareket eden kişi gitmiş , yerine ideolojik olmayan, demokratik, herkesi mi kucaklayan bir Belediye Başkanı gelmiş, oysa Kocaeli ve İzmit işçisi kendisini başkanlık sürecinde nasıl biri olduğunu ve söylediği sözlerin doğruluğunu(!) yaşayarak tecrübe etti diyerek sözlerini sürdüren Ersoy, “Bizlere ulaşan onlarca işçi arkadaşımız Başkan Hanım’ın ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını , işyerini ideolojik kamplara çevirdiğini ve önümüzdeki yerel seçimler için kendisine siyasi alan açmak adına toplumda algı oluşturmaya yönelik karşılığı olmayan boş beyanlar olduğunu söylediler” diye konuştu.

BİR KURUŞ ÖDEME YAPMADI

Ersoy açıklamasının devamında; İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in İşçiler arasında adaletsizliği giderdiği yönündeki beyanlarının gerçekle yakından uzaktan alakası yok. Bırakın 630 TL zammı, İzmit belediyesi bugüne kadar işçilerine bu manada bir kuruş dahi ödeme yapmamıştır. Başa geldiği günden beri 200’e yakın işçiyi tazminatsız olarak işten atmış ya da fiziki olarak yapamayacağı işlerde görevlendirilerek, sürgün edilerek istifaya zorlanmıştır” dedi.

İŞE ALIMLAR SİYASİ SAİKLER GÖZETİLEREK YAPILDI

İşten atılan 200 işçinin yerine alınan bir o kadar işçilerden bir iki kişi dışında tamamen siyasi saikler gözetilerek işe alım yapıldığını belirten Hizmet İş Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, işe alımlarda liyakatın gözetilmediğini vurgulayarak aynı aileden iki kişinin, farklı ilçelerde görev alan  CHP’li meclis üyelerinin çocuklarının, Önümüzdeki seçimlerde yatırım amaçlı her ilçeden birçok işçinin işe alınmasından tutun, Millet İttifakının il, ilçe başkanlığında görevli Partililerin işe alındığını söyleyerek “Nedense alınan bu seçme insanlar hepsi Başkan hanımın liyakat testinden başarı ile geçmiş?” ifadelerini kullandı.

İNANDIRICILIĞINI KAYBETTİ

İtiraz ettikleri noktanın işe kimin alınıp alınmadığından ziyade, toplumun yanlış yönlendirilmesi olduğu, işten çıkartılan işçilere yönelik rencide edici söylemlerin sürdürülmesi olduğunu ifade eden Ersoy, “Bağımsız mahkemeler Başkan Hanım’ın söylemlerinin yanlışlığını verdikleri kararlarla ortaya koymuştur. Bizim Başkan hanıma tavsiyemiz Polyannacılık oyunundan vazgeçmesidir zira inandırıcılığını kaybetmiştir” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL