28 Ekim 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 355.947
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.896
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 210
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.542
Ekonomi

Biletler Piyangocuların elinde kaldı

Koronavirüs salgını her sektörü etkilediği gibi Milli Piyango sektörünü de etkiledi. İzmit’te satış yapan piyangocular biletlerin ellerinde kaldıklarını ifade ederek satış yapamadıklarını söyledi. Yaklaşan Yılbaşı nedeniyle vatandaşları piyango heyecanı sardı. Koronavirüs sebebiyle..

Biletler Piyangocuların elinde kaldı

Koronavirüs salgını her sektörü etkilediği gibi Milli Piyango sektörünü de etkiledi. İzmit’te satış yapan piyangocular biletlerin ellerinde kaldıklarını ifade ederek satış yapamadıklarını söyledi.

Yaklaşan Yılbaşı nedeniyle vatandaşları piyango heyecanı sardı. Koronavirüs sebebiyle bu sene Milli Piyango biletlerine olan ilgi geçen seneye oranla yarı yarıya düştü. Milli Piyango’nun el değiştirip Demirören Holding’e devredilmesinden sonra vatandaşlar Milli Piyango almamaya başladı. İzmit sokaklarında piyango bileti satan satıcılar, fiyatların artması ve koronavirüs sebebiyle biletleri satamadıklarını ifade etti. Bu sene bilet satmakta zorlandıklarını dile getiren satıcılar, normalde 200 bilet satarken şu an ise 30-40 civarında bilet sattıklarını dile getirdiler. Tam bilet 100 TL olarak satılırken, yarım bilet 50 çeyrek bilet ise 25 TL’den satılıyor.

 

BİLETLER ELİMİZDE KALDI

Fethiye Caddesi‘nde bilet satan Süreyya Bulut, biletlerinin elinde kaldıklarını ifade ederek, “Cumartesi Pazar dışarı çıkamıyoruz. Bundan dolayı da otomatikman fiyatlar düştü beklenen fiyatlar çok yüksek milletin alım gücü yok zaten nasıl alacaklar. Çeyrek biletler revaçta 10 Kasım’dan beri aldığımız tam biletleri satamadık. Zor durumdayız bizde perişanız” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL