20 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 338.873
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 26.398
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 213
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 27.160
Genel

Belediye, Acısu’daki mezara göz yumuyor

Kartepe Belediyesi, yapılan bütün şikayetlere ve uyarılara rağmen tarikatın bahçesine defnedilen ama yasal olarak devlet mezarlığında gözüken sözde  şeyhin mezarını kaldırmıyor. Kartepe Belediyesi sınırları içinde Acısu Mahallesi, Esentepe Sokak’ta Gülzar-ı Hacegan İlim, İrfan..

Belediye, Acısu’daki mezara göz yumuyor

Kartepe Belediyesi, yapılan bütün şikayetlere ve uyarılara rağmen tarikatın bahçesine defnedilen ama yasal olarak devlet mezarlığında gözüken sözde  şeyhin mezarını kaldırmıyor.

Kartepe Belediyesi sınırları içinde Acısu Mahallesi, Esentepe Sokak’ta Gülzar-ı Hacegan İlim, İrfan Derneği adı altında faaliyet gösteren tarikatın sözde şeyhi olan 56 yaşındaki Yakup Haşimi 6 Kasım 2019 tarihinde vefat etti.

Tarikatın müritleri vefat eden sözde şeyhleri Yakub Haşimi’yi, Acısu Fatih Sultan Mehmet Devlet Mezarlığı’na defnetmek yerine yasa dışı bir şekilde izin almadan tarikatın karşısındaki bahçeye defnettiler. Oysaki tarikat lideri sözde şeyh Yakub Haşimi’nin resmi olarak mezarlıkta defnedildiği görülüyor.

Sözde şeyhlerini tarikatın karşısındaki bahçeye defneden ve etrafını duvarlarla çeviren tarikat üyelerinin buraya türbe yapacakları ve ziyarete açacakları öğrenildi.

Bir hafta önce cevap verilmiş

Bu durumu gören vatandaşların CİMER başta olmak üzere devletin resmi kurumlarına yaptığı ihbardan sonra Kartepe Belediyesi bir hafta önce resmi bir yazı ile gerekenin yapılacağını açıklamasına rağmen bu güne kadar bir şey yapmadığı öğrenildi. Acısu Mahallesi sakinleri, derhal bu yasa dışı sorunun ortadan kaldırılmasını, mezarın gösterilen yere taşınmasını istiyor. Kartepe Belediyesi’nin, bu konuda neden ağır davrandığı ve hala neden mezarı taşımadığı ise büyük bir merak konusu.

YORUMLAR (3)

  1. SERDAR diyorki:

    acısunun yerlisine bile bu kadar müsama gösterilmezdi burnumuza pis kokular geliyor bakalım hayırlısı acaba ne menfaatleri var bu işten kim bilir

  2. Derbentli41 diyorki:

    böyle saçma şeymi olurmuş hiç? herkes ölüsünü bahçesine gömsün o zaman mezarlığa ne gerek var? nerde belediye? o zaman belediyeye de gerek yok

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL