28 Kasım 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Sağlık

Başladığımız yere geri mi dönüyoruz?

Koronavirüs salgınının çıkış noktası olan Çin‘de Mayıs ayından bu yana ilk kez korona kaynaklı ölüm bildirildi. Aldığı önlemlere ve test yoluyla salgını büyük ölçüde kontrol altına aldığı belirtilen ülkede 138..

Başladığımız yere geri mi dönüyoruz?

Koronavirüs salgınının çıkış noktası olan Çin‘de Mayıs ayından bu yana ilk kez korona kaynaklı ölüm bildirildi.

Aldığı önlemlere ve test yoluyla salgını büyük ölçüde kontrol altına aldığı belirtilen ülkede 138 kişinin enfekte olduğu açıklandı. Bunun Mart’tan bu yana kaydedilen en yüksek günlük vaka sayısı olduğu ifade edildi.

DSÖ UZMANLARI BUGÜN ÇİN’E GELECEK

Dünya Sağlıık Örgütü (DSÖ) uzmanlarından oluşan bir heyetin, virüsün kaynağını araştırmak üzere bugün Çin’e gelmesi bekleniyor.

İNCELEME YAPILMASINI ENGELLEMEYE ÇALIŞTILAR

Geçtiğimiz hafta Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan DSÖ’nün genel merkezinde çevrimiçi düzenlenen basın toplantısında Çin’in koronavirüsün kökenini incelemek için uluslararası uzmanlardan oluşan ekibin ülkeye girişi için gerekli olan izinleri tamamlamadığını ifade edip, “Bugün, Çinli yetkililerin ekibin Çin’e gelmesi için gerekli izinleri henüz tamamlamadıklarını öğrendik” demişti.

VİRÜSÜN KÖKENİNİ GİZLEMEKLE SUÇLANIYORLAR

Çin virüsün kökenini gizlemek ve virüsle ilgili kendi hikayesini uluslararası kamuoyuna dayatmakla suçlanıyor. Tartışmalar da koronavirüsün 2019’un sonunda ortaya çıktığına inanılan ülkede, virüsün kaynağını örtbas etme şüphelerinin arttığı bir dönemde ortaya çıktı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL