28 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 356.661
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 28.892
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 239
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 30.336
Dünya

Bary’ye koronavirüs piyangosu

Eski El-Kaide lideri Usame Bin Ladin’in sağ kolu olarak gösterilen Adel Abdul Bary’ye koronavirüs piyangosu vurdu. Bary, aşırı kiloları nedeniyle ölüm riski taşıdığı gerekçesiyle cezaevinden serbest bırakıldı. Terör örgütü El-Kaide’nin..

Bary’ye koronavirüs piyangosu

Eski El-Kaide lideri Usame Bin Ladin’in sağ kolu olarak gösterilen Adel Abdul Bary’ye koronavirüs piyangosu vurdu. Bary, aşırı kiloları nedeniyle ölüm riski taşıdığı gerekçesiyle cezaevinden serbest bırakıldı.

Terör örgütü El-Kaide’nin eski lideri Usame Bin Ladin’in sağ kolu olarak gösterilen Mısır vatandaşı Adel Abdul Bary, İngiliz medyasının gündeminde.

ABD’de tutuklu bulunan 60 yaşındaki Bary, koronavirüs salgınından en çok ‘fayda’ gören isimlerden biri oldu. Obeziteyle mücadele eden Bary, kilosu koronavirüs nedeniyle risk taşıdığı için erken tahliye edildi.

224 KİŞİNİN ÖLDÜĞÜ SALDIRILAR NEDENİYLE TUTUKLANMIŞTI

Adeta piyango vuran Bary, serbest kaldıktan sonra ABD’den ayrılarak, cezaevine girmeden önce eşiyle birlikte yaşadığı İngiltere’nin başkenti Londra’daki evine döndü.

224 kişinin ölümünden sorumluydu! Bin Ladin'in sağ koluna korona piyangosu: Kiloları yüzünden serbest bırakıldı
Adel Abdul Bary

Bary, 1998’de Kenya ve Tanzanya’daki ABD büyükelçiliklerine düzenlenen ve 224 kişinin ölümüne yol açan saldırılar nedeniyle 1999’da İngiltere’de tutuklanmış ve 2012’de ABD’ye iade edilmişti.

PLANLAYICISI ÖLDÜRÜLDÜ

Söz konusu saldırıların planlayıcısı olan El-Kaide’nin iki numarası Abdullah Ahmed Abdullah’ın da İran’ın başkenti Tahran’da öldürüldüğü ortaya çıkmıştı. Saldırıların yıl dönümü olan 7 Ağustos’ta gerçekleşen olayda, İsrail istihbaratından olduğu belirtilen motosikletli iki kişi Abdullah ve kızı Miriam’ın bulunduğu araca ateş açmış, ikili hayatını kaybetmişti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL