28 Kasım 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 358.274
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 23.759
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 192
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.103
Siyaset

AK Parti İzmit şeffaflık istedi

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyeleri, Aralık ayı toplantısında sunduğu önergelerle kredi yetkisi verilen Halk Süt’ün akıbeti, KİPTAŞ’la yapılan protokolün içeriği ve yapılan harcamalarla ilgili şeffaflık çağrısı yapıldı. Belediyenin halen..

AK Parti İzmit şeffaflık istedi

AK Parti İzmit Belediye Meclis Üyeleri, Aralık ayı toplantısında sunduğu önergelerle kredi yetkisi verilen Halk Süt’ün akıbeti, KİPTAŞ’la yapılan protokolün içeriği ve yapılan harcamalarla ilgili şeffaflık çağrısı yapıldı. Belediyenin halen kullanılan ilk logosunun değiştirilmemesi istendi.

ÖNERGE VERDİLER

AK Parti İzmit Belediyesi Meclis Grup Başkanvekili Mustafa Soydabaş ile meclis üyeleri Muharrem Tutuş, İbrahim Kılıç, Çağlayan Duman, Şener İnce, Erkan Aksoy, Mehmet Çetin, Nevin Serra Demirkol, Nazmi Açıkgöz, Fatih Özcan ve Vedat Yoldaş imzasıyla verilen önergelerde belediye yönetimimin “Halk Süt” adlı projesi ile ilgili talebi doğrultusunda meclisin aylar önce kredi çekme yetkisi verdiği, bu çalışmalarla ilgili olarak talep edilen kredinin çekildi mi, çekildiyse nerede kullanıldığı, kullanılmadıysa projeden vaz mı geçildi denildi. Kiptaş’la birlikte konut projesinden basın yoluyla haberdar olduklarını belirten meclis üyeleri, bu konuda bir protokol olup olmadığını da önereyle gündeme getirdi. Meclis üyelerine de açıklama yapılması istendi. Ayrıca belediye harcamalarında şeffaflık çağrısı yapıldı. Bu harcamaların gizli değil, herkese açık olması gerektiği vurgulandı. Meclis üyeleri son günlerde gündemin gereksiz yere logo değişikliğine odaklandığı belirtilerek, bu konuyla ilgili de şu çağrı yapıldı: “İzmit Belediyemizin logosu hakkında bir önceki mecliste renkleri hakkında konuşulmuştu. Logolar kurumsallaşmanın en önemli simgelerinden biridir.

LOGO DEĞİŞMESİN

İzmit’imizin logosunda; mavisi ile denizi, yeşili ile Kocaelispor’umuzu ve çevreyi, beyazı ile temizlik ve şeffaflığı, bu renklerin toplandığı çınar yaprağı ile İzmit’in simgesi olan çınar ağaçlarının ve geçmişten geleceğe uzun ömrü ve güçlü belediyeyi simgelemektedir. Sayın; Hikmet Erenkaya’nın Saraybahçe Belediye Başkanlığında kullanılmaya başlayan, 5 alt belediyenin birleşmesi ile oluşan ve 15 yıllık Ak Partili Belediyeciliği döneminde de değiştirilmesi düşünülmeyen, halkımız tarafından da benimsenen İzmit’i özetleyen bu logonun aynı şekli ile kalmasını istiyoruz”. Meclis üyeleri son olarak belediye yetki alanı içindeki parkların bazılarında gece aydınlatmalarında sıkıntı olduğu ve bu alanlarda uygunsuz işler yapıldığı, çevre sakinlerinin buraları kullanmaya çekindiği yönünde vatandaşlardan  şikayetler geldiği, parkların periyodik olarak gece kontrollerinin yapılmasını ve aydınlatmaların arızalı kısımlarının tamir ve bakımlarını istedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL