28 Eylül 2021 TÜRKİYE GÜNLÜK KORONAVİRÜS TABLOSU Toplam İstatistikler
  • BUGÜNKÜ TEST SAYISI 353.324
  • BUGÜNKÜ HASTA SAYISI 27.188
  • BUGÜNKÜ VEFAT SAYISI 206
  • BUGÜNKÜ İYİLEŞEN SAYISI 25.160
Dünya

134 bin tavuk itlaf ediliyor

Japonya’da kuş gribi salgını dalga dalga yayılıyor: 134 bin tavuk itlaf ediliyor. Japonya’da kuş gribi salgını bu kez ülkenin Hiroshima eyaletini vurdu. Bölgedeki 134 bin tavuğun itlafına başlandı. Ülkedeki toplu kuş..

134 bin tavuk itlaf ediliyor

Japonya’da kuş gribi salgını dalga dalga yayılıyor: 134 bin tavuk itlaf ediliyor.

Japonya’da kuş gribi salgını bu kez ülkenin Hiroshima eyaletini vurdu. Bölgedeki 134 bin tavuğun itlafına başlandı.

Ülkedeki toplu kuş gribi vakalarının 2018 yılı sonrası ilk kez geçen ay görüldüğü Japonya’da salgın dalga dalga yayılıyor. Hiroshima eyaleti yönetiminden edinilen bilgiye göre, salgının bu seferki adresi Mihara şehri oldu. Dün bölgedeki bir çiftlikte çok sayıda tavuk ölümü yaşanması üzerine kuş gribinden şüphelenen yetkililer, yapılan testlerin ardından salgını doğruladı.

13 TAVUK ÇİFTLİĞİNE KISITLAMA GETİRİLDİ

Tesisteki yaklaşık 134 bin tavuğun itlafına bugün başlanırken, bu sabah itibariyle bölgeye giden Öz Savunma Kuvvetleri (SDF) personeli de çalışmalara destek verdi. Salgından etkilenen tesis yakınında bulunan diğer 13 tavuk çiftliğine tedbir amacıyla tavuk ve yumurta sevkiyatı kısıtlaması getirilirken, çiftliklere giriş-çıkış yapan tüm araçların da dezenfekte edildi.

GENİŞ ALANA YAYILDI

Japonya’da Ocak 2018’den beri ilk kez 5 Kasım’da Kagawa eyaletindeki bir tavuk çiftliğinde tespit edilen toplu kuş gribi vakaları kısa sürede başka bölgelere sıçramış, salgın şimdiye dek Hyogo, Fukuoka, Miyazaki ve Nara’da 16 farklı çiftlikte görülmüştü. Salgının Hiroshima’da da doğrulanmasıyla bu yıl ülkede tespit edilen toplu kuş gribi vakalarının sayısı 17’ye yükselmiş oldu.

Kaynak: İHA

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL